Sklepy internetowe   |   Poradnik dla kupujących online   |   Forum konsumenckie

Zapraszamy do zabrania głosu na forum dyskusyjnym dla konsumentów!

IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Uszkodzona paczka zostwiona u sąsiada
smakija
post 6.12.2009, 3:27
Post #1


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 6-12 09
Nr użytkownika: 4,212



Proszę o pomoc-zakupiłam w sklepie internetowym zlewozmywak granitowy. Kurier przyjechał kiedy nie było nikogo w domu. Zadzwonił do męża, że zostwai paczkę u sąsiada ponieważ nastepnego dnia nie będzie w naszym mieście. Sąsiad nie sprawdził paczki. Ja po powrocie z pracy otworzyłam paczkę i okazało się, że zlewozmywak jest połamany na pół. Był wieczór i w firmie kurierskiej ani w sklepie nikt nie odbierał telefonów, więc wysłałam maile z opisem sytuacji i zdjęciami.
Nastepnego dnia pracownica sklepu poinformowała mnie, że reklamacja nie zostanie uwzględniona ponieważ protokół szkody powinien zostać spisany w momencie odbioru paczki. W firmie kurierskiej powiedziano mi, że mają na to 7 dni. Kurier przyjechał tego samego dnia i protokól został spisany i przefaksowany do sklepu.
Czy kurier ma prawo zostawić przesyłkę u sąsiada? Czy są szanse na zwrot pieniędzy w całości? Interesuje mnie tylko taka opcja ponieważ zmuszeni byliśmy zakupić drugi zlewozmywak ( dokładnie taki sam w sklepie stacjonarnym ) ponieważ lada dzień stolarz będzie montował w domu kuchnię i zlewozmywak był potzrebny do zamontowania go w blacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krakprintpl
post 9.12.2009, 11:30
Post #2


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 4
Dołączył: 9-12 09
Nr użytkownika: 4,215
Skype Status: My status
Skype Name: krakprint.pl



Według mnie trzeba reklamować sposób dostawy, szkoda że już pisaliście pismo bo chyba najlepszym sposobem byłoby aby sąsiad paczkę trzymał u siebie a wy powinniście reklamować, że nie otrzymaliście paczki.
List przewozowy który pewnie macie ma wyraźnie podany adres dostawy. Kurier nie może zostawić paczki w innymi miejscu. To tylko dla jego wygody tak postępują.
Ale jak się zachowa spedycja w takim przypadku to nie mam pojęcia


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OcenWszystko
post 13.03.2010, 23:58
Post #3


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 65
Dołączył: 7-02 10
Nr użytkownika: 4,239



szanse na zwrot pieniędzy zawsze sa,musisz zareklamowac towar oraz formę kurierska,poniewaz takie praktyki sa niedopuszczalne.


--------------------
www.ocenwszystko.pl - oceny, opinie produktów.

Dodaj swoją opinię !

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aga22
post 25.10.2011, 13:50
Post #4


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 24-10 11
Nr użytkownika: 4,392



Po żądna firma kurierska jak wysylamtaniej.pl nie powinna zostawiać paczki u sąsiada. Nalęzy w takim układzie telefonicznie ustalić termin dostawy z klientem i sprawa jest wtedy prosta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkaPaka_pl
post 23.06.2012, 11:19
Post #5


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 58
Dołączył: 22-05 12
Nr użytkownika: 4,417



Zgadzam się kurier doręcza przesyłkę osobiście i korzystając z naszych usług SzybkaPaka.pl nikt nie będzie czuł się zawiedziony,działamy bardzo profesjonalnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hrabinia
post 3.09.2014, 11:30
Post #6


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 40
Dołączył: 18-05 14
Nr użytkownika: 25,205



To prawda, szansa na zwrot pieniędzy jest ale raczej niewielka.


--------------------
Najlepsze maszynki do strzyżenia w sieci

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kreatorem
post 5.09.2014, 7:47
Post #7


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 4
Dołączył: 5-09 14
Nr użytkownika: 37,457



Mam przy okazji pytanie: skoro kurierzy nie mogą zostawić o sąsiada, to jak można dociekać swoich praw? I dlaczego nie mogą? Jest na to jakiś przepis czy to wewnętrzne ustalenia firm kurierskich?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek20
post 20.02.2015, 17:03
Post #8


Member
**

Grupa: Members
Postów: 10
Dołączył: 3-01 15
Skąd: szczecin
Nr użytkownika: 52,169



bardzo mała szansa na zwrot pieniędzy


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ztamara
post 12.10.2016, 20:37
Post #9


Member
**

Grupa: Members
Postów: 20
Dołączył: 10-10 16
Nr użytkownika: 131,402



uważam, że nie ma co się poddawać, takie zachowanie jest niestosowne, to nie powinno mieć miejsca
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LatajacePaczki_p...
post 19.10.2016, 12:18
Post #10


Member
**

Grupa: Members
Postów: 27
Dołączył: 19-10 16
Nr użytkownika: 132,786



W zasadzie obojętnie czy towar zostawiony był u sąsiada czy też bezpośrednio u Was, to był uszkodzony już podczas transportu i warto uruchomić procedurę gwarancyjną, powiadomić o tym fakcie sklep. Inna sprawa, że kurier powinien przesyłkę awizować zamiast zostawić o sąsiada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
martynaly1991
post 24.02.2017, 14:56
Post #11


Member
**

Grupa: Members
Postów: 21
Dołączył: 21-02 17
Nr użytkownika: 154,570



Jak najbardziej powinni uwzględnić reklamację . Zadzwoniłabym do firmy kurierskiej i powiedziała co sobie myślę o tym , że zostawia sobie kurier paczkę gdzie chce . A ze sklepem próbowała to jakoś załatwić .


--------------------
Doksycyklina cena, czy może być niższa niż w aptece ? Więcej na ten temat u mnie na blogu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 19:04