Sklepy internetowe   |   Poradnik dla kupujących online   |   Forum konsumenckie

Zapraszamy do zabrania głosu na forum dyskusyjnym dla konsumentów!

IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> ostrzeżenie dotyczące sklepu X-kom.pl, uwaga na ten sklep!
ni-ck
post 5.07.2013, 11:18
Post #1


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 5-07 13
Nr użytkownika: 4,797



Pragnę przestrzec wszystkich przed zakupami w sklepie X-kom.pl. Ten sklep to totalna tragedia. Jeśli macie szczęście i towar jest sprawny – trafiliście los na loterii. Jednak wystarczy, że towar jest uszkodzony zaczynają się schody. Kupiłem w tym sklepie sprzęt w dniu 30.04.2013 r., który sprzedano mi zepsuty(!) w dodatku zapewne powystawowy lub używany (sądząc po śladach). Nie robiłem problemów i oddałem go do naprawy gwarancyjnej (chociaż musiałem pokonać na własny koszt odległość 180 km). Po bardzo długim oczekiwaniu, otrzymałem go i mimo zapewnień sprzedawcy okazało, że sprzęt wrócił z serwisu uszkodzony(!). Byłem zmuszony ponownie jechać 180 km, aby oddać go do naprawy. Musiałem czekać długi okres czasu na jakikolwiek kontakt ze strony tego, tak zwanego, sklepu. Ale to dopiero początek tej historii. Ci ludzie są tak niekompetentni i bezczelni, że mimo przyjęcia sprzętu do naprawy serwisowej i długiego przebywania w serwisie, nagle zaczęli utrzymywać, że sprzęt wcale nie był uszkodzony (chociaż mam wielu świadków na to, że sprzęt nie działał). Najdziwniejsze jest to, że przyznali, że wykonywali naprawy, nadal utrzymywali, że wszystko jest OK i sprzęt był sprawny. Po kiego grzyba naprawiali sprawny sprzęt? Ci ludzi traktują klientów jak debili, którym można wcisnąć wszystko. W efekcie końcowym, mimo, że kupiłem sprzęt dwa miesiące temu, miałem go może dwa tygodnie. Dziś jest 04.07.2013r. a ja nadal nie mam go u siebie.. W dodatku zostałem narażony na znaczne koszty w związku z przejazdami. Po tym wszystkim kieruję sprawę do Federacji Konsumenta i będę dochodził swoich spraw sądownie. Przestrzegam jednak wszystkich przed zakupami w tym badziewiu, gdyż w razie jakichkolwiek problemów nie będziecie mieli jako klienci żadnych praw i będziecie traktowani jako zło konieczne. Sensowna obsługa w tym sklepie kończy się w momencie wepchnięcia towaru nic nie podejrzewającemu klientowi, później jest zwodzenie, oszukiwanie, bezczelne kłamstwa i „spychologia”. Większą pewność co do jakości i bezpieczeństwa zakupów będziecie mieli po budką z piwem, albo u ruskiej mafii, ale na pewno nie w tym sklepie. Odradzam stanowczo wszystkim jakikolwiek kontakt z tymi krętaczami. Kupujcie u konkurencji, nie będziecie narażeni na szarganie nerwów, zbędne koszty, a przede wszystkim będziecie mieli nowy sprzęt, który DZIAŁA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DamianTomaszewsk...
post 9.07.2013, 14:33
Post #2


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 9-07 13
Nr użytkownika: 4,801



[quote name='ni-ck' date='5.07.2013, 11:18' post='6009']
Pragnę przestrzec wszystkich przed zakupami w sklepie X-kom.pl. Ten sklep to totalna tragedia. Jeśli macie szczęście i towar jest sprawny – trafiliście los na loterii. Jednak wystarczy, że towar jest uszkodzony zaczynają się schody. Kupiłem w tym sklepie sprzęt w dniu 30.04.2013 r., który sprzedano mi zepsuty(!) w dodatku zapewne powystawowy lub używany (sądząc po śladach). Nie robiłem problemów i oddałem go do naprawy gwarancyjnej (chociaż musiałem pokonać na własny koszt odległość 180 km). Po bardzo długim oczekiwaniu, otrzymałem go i mimo zapewnień sprzedawcy okazało, że sprzęt wrócił z serwisu uszkodzony(!). Byłem zmuszony ponownie jechać 180 km, aby oddać go do naprawy. Musiałem czekać długi okres czasu na jakikolwiek kontakt ze strony tego, tak zwanego, sklepu. Ale to dopiero początek tej historii. Ci ludzie są tak niekompetentni i bezczelni, że mimo przyjęcia sprzętu do naprawy serwisowej i długiego przebywania w serwisie, nagle zaczęli utrzymywać, że sprzęt wcale nie był uszkodzony (chociaż mam wielu świadków na to, że sprzęt nie działał). Najdziwniejsze jest to, że przyznali, że wykonywali naprawy, nadal utrzymywali, że wszystko jest OK i sprzęt był sprawny. Po kiego grzyba naprawiali sprawny sprzęt? Ci ludzi traktują klientów jak debili, którym można wcisnąć wszystko. W efekcie końcowym, mimo, że kupiłem sprzęt dwa miesiące temu, miałem go może dwa tygodnie. Dziś jest 04.07.2013r. a ja nadal nie mam go u siebie.. W dodatku zostałem narażony na znaczne koszty w związku z przejazdami. Po tym wszystkim kieruję sprawę do Federacji Konsumenta i będę dochodził swoich spraw sądownie. Przestrzegam jednak wszystkich przed zakupami w tym badziewiu, gdyż w razie jakichkolwiek problemów nie będziecie mieli jako klienci żadnych praw i będziecie traktowani jako zło konieczne. Sensowna obsługa w tym sklepie kończy się w momencie wepchnięcia towaru nic nie podejrzewającemu klientowi, później jest zwodzenie, oszukiwanie, bezczelne kłamstwa i „spychologia”. Większą pewność co do jakości i bezpieczeństwa zakupów będziecie mieli po budką z piwem, albo u ruskiej mafii, ale na pewno nie w tym sklepie. Odradzam stanowczo wszystkim jakikolwiek kontakt z tymi krętaczami. Kupujcie u konkurencji, nie będziecie narażeni na szarganie nerwów, zbędne koszty, a przede wszystkim będziecie mieli nowy sprzęt, który DZIAŁA.
[/quote]

A Pan jest tak odważny, że krzyczy na firmę zza parawanu nika na forum. Bardzo dojrzałe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
X-KOM.PL
post 16.07.2013, 9:48
Post #3


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 16-07 13
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 4,833



Sprzęt został zakupiony w dniu 2013-04-30. Pierwsze zgłoszenie reklamacyjne dotyczące uszkodzonego napędu optycznego zostało przyjęte w dniu 24 maja 2013. Podczas wizyty w naszym salonie informowaliśmy Państwa o możliwości skorzystania z wygodnej formy gwarancji producenta w systemie door-to-door (po zgłoszeniu usterki zostaje do Państwa wysłany kurier w celu odbioru uszkodzonego towaru z Państwa miejsca zamieszkania oraz odstawienia go po naprawie – w ramach tej gwarancji wszelkie koszty transportu ponosi producent). Niestety nie zdecydowali się Państwo na taką formę realizacji zgłoszenia, także dokonaliśmy takiego zgłoszenia w Państwa imieniu (stąd konieczność Państwa wizyt w naszym salonie, a co za tym idzie ponoszenia dodatkowych kosztów o których Państwo wspominają, których tak na prawdę można było uniknąć). Po naprawie usterki przez autoryzowany serwis producenta sprzęt został przez Państwa odebrany dnia 08.06.13 ( o możliwości odbioru informowaliśmy dnia 05.06.13). Kolejne zgłoszenie nastąpiło dnia 10.06.2013 z tytułu niezgodności towaru z umową – problem z uruchomieniem komputera. W tym miejscu pragniemy poinformować, że nie wykryto żadnej usterki sprzętu. Problemy wynikające z oprogramowania nie podlegają gwarancji, jednak z naszej strony (zgodnie z udzieloną pisemną odpowiedzią) został przywrócony system z partycji recovery, po czym notebook został przetestowany i wszystko działa poprawnie. Przywracanie systemu jest opcją, z której Klient może również skorzystać we własnym zakresie. Chcielibyśmy również nadmienić, iż notebook jest całkowicie sprawny. W związku z Państwa życzeniem podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wymiany towaru na nowy lub zwrotu gotówki, pragniemy poinformować, że niestety nie jesteśmy w stanie przystać na takie rozwiązanie, gdyż sprzęt jest w pełni sprawny oraz cały czas oczekuje na Państwa odbiór (od dnia 17.06.13). Odnosząc się również do treści Państwa opinii: “Kupiłem w tym sklepie sprzęt w dniu 30.04.2013 r., który sprzedano mi zepsuty(!) w dodatku zapewne powystawowy lub używany (sądząc po śladach)” Pragniemy poinformować, że sprzedawany przez nas towar jest nowy i nieużywany. Sprzęt został zakupiony dnia 30.04.2013, a zgłoszenie usterki dnia 24.05.13 (domyślamy się zatem, że usterka powstała podczas użytkowania, a co za tym idzie została usunięta w ramach naprawy gwarancyjnej). Co do powystawowego sprzętu – taki towar zawsze wystawiamy na sprzedaż w niższych cenach, gdzie fakt powystawowej historii jest wyraźnie zaznaczony. Jeszcze raz zaznaczamy, że zakupiony przez Państwa notebook był nowy, o czym świadczą również zapisy na temat stanu urządzenia podczas przyjęć serwisowych: “Brak zarysowań, naklejone folie ochronne”.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DobromirSkwarek
post 15.10.2013, 14:04
Post #4


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 15-10 13
Nr użytkownika: 6,277



a możecie mi nie wysyłać spamu na pocztę z waszą zajebistą ofertą x-komową !!!





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knapik
post 29.10.2013, 20:18
Post #5


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 5
Dołączył: 29-10 13
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Nr użytkownika: 6,977



Ja tam nie mogę narzekać na ten sklep. Kupowałem i przez internet u nich jak w sklepie normalnym Wszystko dobrze i tak jak powinno być.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elazka
post 8.08.2014, 8:58
Post #6


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 41
Dołączył: 3-06 14
Skąd: Kuligowo/Polska
Nr użytkownika: 27,017



Ja też nie mogę powiedzieć nic złego. Moja transakcja przebiegła pomyślnie, bez żadnych problemów
Go to the top of the page
 
+Quote Post
puffson1982
post 17.08.2014, 10:08
Post #7


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 31-07 14
Skąd: Gogolin
Nr użytkownika: 33,037



kupiłem chyba 10 raz w sklepie i nigdy nie było problemu! Cena super!


--------------------
Rewelacyjny sklep gdzie kupisz pufy !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Giventis
post 18.08.2014, 12:12
Post #8


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 2
Dołączył: 12-08 14
Skąd: Alwernia
Nr użytkownika: 34,577



X-kom to obecnie jeden z najlepszych sklepów ze sprzętem komputerowym online. Zaraz obok jest proline. Żadnych złych opinii wystawić nie mogę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iwoniks
post 19.08.2014, 13:21
Post #9


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 48
Dołączył: 9-06 14
Nr użytkownika: 27,681



Wszystkie transakcje przeprowadzone w tym sklepie były bardzo sprawne i bez zarzutów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tex6666
post 2.03.2015, 21:56
Post #10


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 2-03 15
Nr użytkownika: 58,617



Również mogę dorzucić swoje trzy grosze do negatywnej pracy serwisu X-kom.
Ale od początku.
02.12.2014 z rozmowie telefonicznej zamówiłem tablet Colorovo CityTab Supreme 7,85 Z2580/1024MB/16GB/Android 4.2. Już 4.12.2014 odebrałem w oddziale w Katowicach. Dotąd wszystko było na „5-tkę”. Obsługa bardzo uprzejma. Uprzejmość kończy się jednak z chwilą zostawienia pieniędzy. Później jest tylko droga przez mękę.
30.01.2015 tablet przy próbie uruchomienia zawieszał się na planszy startowej i tak pozostawał. Nie pomagały żadne restarty. Dn.02.02.2015 zgłosiłem się do sprzedawcy reklamując towar. Przyjmując do reklamacji opisali każda najmniejszą ryskę, robili zdjęcia. W krótkim czasie dostałem nawet maila do strony na której mogę sprawdzić status naprawy.
Mijały dni a na niej nic się nie zmieniało. W końcu dn.20.02.2015 postanowiłem zadzwonić do serwisu X-kom. Po ok.18 min „wiszenia” na telefonie odezwał się konsultant. Poinformował mnie że tablet jest w serwisie zewnętrznym firmie FIXIT. Został tam wysłany 17.02.2015 roku a więc po piętnastu(!) dniach od dostarczenia przeze mnie do X-koma. Na moje pytanie co się z nim działo przez tyle czasu odpowiedział rozbrajająco że uszkodzenie było weryfikowane! Usłyszałem również, że dołożą wszelkich starań aby był szybko naprawione i inne tam bla,bla bla. Czekałem dalej cierpliwie.
02.02 2015 a więc dokładnie po 28 dniach ponownie dzwoniłem na serwis. Znów „wiszenie” przez 20 minut. Tym razem głosi się konsultantka. Chciałem się dowiedzieć o reklamowany tablet i tu podaje numer reklamacji. Proszę chwile poczekać i znowu przez 4min, słyszę w słuchawce durną muzykę. Po tym dowiaduję się że tablet jest naprawiony.
- To kiedy go mogę odebrać?
- Nie wiem, bo jeszcze jest nie odesłany z FIXA.
- To kiedy będzie?
- Nie wiem bo wysyłają towar losowo.
- To kiedy jest szansa że go dostanę?
- Nie mogę udzielić takiej informacji bo nie wiem?
- To kto wie? Proszę z kierownikiem.
- Nie dostępny. Jest na naradzie.
- To proszę numer do niego.
- Nie mogę podać numeru.
- To w związku z niedotrzymaniem czasu naprawy żądam zwrotu pieniędzy lub wymiany na inny.
- Nie może pan żądać bo tablet jest naprawiony.
- To kiedy go dostanę z powrotem?
- Nie wiem.
- To kto wie?
- Nikt nie udzieli panu takiej informacji.
- A czy za okres przebywania tabletu zostanie mi przedłużona gwarancja?
- Ja nie mam takich uprawnień. W zgłoszeniu reklamacyjnym który pan podpisał jest zapisane że X-kom nie jest stroną(!) w reklamacji i nie odpowiada za czas naprawy(!!!).

Wynika z nie jasno, że jako klient jedyne prawo jakie mam to CZEKAĆ.

W tym tonie rozmowa trwała przez ok. 10 min a z niej nic dla mnie nie wynikało. Nie mam tabletu, nie mam pieniędzy nie mam wiadomości kiedy go dostanę i czy w ogóle go dostanę.

W sumie dwie rozmowy to ok. 55 minut wiszenia na telefonie za którą ja muszę zapłacić. Ponoszę dodatkowe koszty. Na szczęście jest to tylko tablet. Nie wyobrażam sobie, co by było gdybym to był np. laptop który jest mi potrzebny do pracy. Dla zainteresowanych serwis X-koma tel. 34 344 030.
P.S. Jak tylko sprawa sie wyjaśni poinformuję o tym forumowiczów.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomasz.kwiecien2
post 4.03.2015, 14:15
Post #11


Member
**

Grupa: Members
Postów: 14
Dołączył: 21-01 15
Nr użytkownika: 53,973



nie polecam....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
X-KOM
post 30.04.2015, 13:07
Post #12


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 2
Dołączył: 30-04 15
Nr użytkownika: 65,149



tex6666, bardzo przepraszamy za niedogodności oraz opóźnienie w odpowiedzi. W tytułowej reklamacji, nasza firma pełniła rolę pośrednika między Tobą, a serwisem gwarancyjnym producenta, który wykonał ekspertyzę oraz naprawił Twoje urządzenie. To właśnie od serwisu gwarancyjnego w znacznej części zależy czas trwania reklamacji. Z naszych informacji wynika, że w Twoim urządzeniu zostało wymienione oprogramowanie układowe (więcej informacji znajduje się w dołączonym raporcie serwisowym), a sprzęt odebrałeś od nas w dniu 04.03.2015. Jeśli masz pytania dotyczące reklamacji lub z Twoim tabletem występują jakiekolwiek problemy, bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym Działem Wsparcia Technicznego pod adresem serwis@x-kom.pl lub pod numerem telefonu 34 377 00 30.

tomasz.kwiecien2, jeśli moglibyśmy w czymś pomóc, pozostajemy do Twojej dyspozycji. Prosimy o kontakt z naszym Sklepem Internetowym pod adresem x-kom@x-kom.pl lub telefonicznie pod numerem 34 377 00 00.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kozzanna85
post 13.05.2015, 11:11
Post #13


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 11-05 15
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 66,325



A ja mam same dobre doświadczenia związane ze sklepem x-kom. Kupiłam tam 2 laptopy i wszystko gra!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
md256
post 29.05.2015, 23:11
Post #14


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 29-05 15
Nr użytkownika: 67,917



Schemat podobny jak w powyższych przypadkach. Opinia może być dobra pod warunkiem,że zakupiony towar nie zepsuł się w trakcie trwania gwarancji. Laptop oddany bodajzę 27 kwietnia 2015 i na dzień 29 maja wciąż go nie ma (podobno ma być po niedzieli, ale już tydzien temu to samo słyszałem) wiec jakoś mnie ta informacja systemowa jakoś nie przekonuje. Zgłoszenie naprawy w x-kom w ww dniu 27 kwietnia dotyczyło wymiany dysku twardego, problemy sam opisałem (bad sektory itd wolne uruchamianie systemu ponad 30 min...).Ok, przyjęte bla bla...Po ok 2,5-3 tygodnia zacząłem trochę irytowac się że zero informacji na ten temat więc parę telefonów xkom oddział, centrala (tu informacje że pewnie dysk specjalny i dlatego tak długo, nie wiadomo jak stan naprawy)- a to acer e1 570g z dedykowaną grafiką za 1600 zł i zwykłym dyskiem 5400rpm jakimś chińskim.No wiec telefon do producenta i tu informacja że laptop naprawiony. No to pytam kiedy wraca...No i jakieś uszkodzone wejście LAN (nie przeszkadza w użytkowaniu ale "rusza się" i potrzebna wymiana płyty głownej.Tu potrzebna moja zgoda, gdyż naprawa będzie płatna.Acer nie posiadał moich danych, gdyż zgłaszałem w salonie xkom,wiec był jak to określają się pośrednikiem.W trakcie rozmowy z producentem dowiaduję się, że laptop naprawiony był już w pierwszym tygodniu 4 c dzień!!! Zdenerwowany dzwonię do xkom, ale rozmawiam spokojnie. I tu nic nie wiedzą.Zupełnie nic o stanie naprawy, o wymianie dysku o tym, że powinni mnie poinformować czy zgadzam się na płatną wymianę płyty.Odpowiedzi typu że za godzinkę technicy skontaktują się ze mną i wyjaśnią.Kolejny dzień dzwonią i mnie z xkom informują,że będzie wymiana płyty i czy zgadzam się ok 20 maja bodajże.Udaję głupka, że nic nie wiem o tym bo nie chcę wdawać sie w dyskusję z kimś kto próbuje mi wytłumaczyć coś co już dawno wiem... Kolejne telefony ode mnie od nich, kolejne dni stracone. Pod koniec czwartego tygodnia dowiaduje się,że laptop już spakowany i będzie wracać, że po niedzieli będzie. Oczywisćie nie otrzymuję go.Kolejne telefony, bez tłumaczenia już całosci ogólnie tylko aby dostać z powrotem laptop-już przestaję wdawać sie w dyskusję na temat ich kompetencji i komunikacji.Wciąż mnie w myślach nurtuje w międzyczasie po co im moje dane- mail telefon? Przecież i tak nie korzystają z tego dobrodziejstwa.Zaczynam wysyłać maile, głuche ...zero odpowiedzi.Pierwsze pisma do UOKiK i odpowiedz, że zajmą się tą sprawą nt praktyk, Departament Inspekcji Handlowej.29 maj w końcu pierwszy mail- gdzieś tam już mają w magazynie mój laptop. Nie wiem czy ktoś pospieszył czy z własnej woli, ale wraca.Powinienem cieszyć się? Czytam trochę w wolnym czasie wpisując "opinie xkom" w google i teraz niby ok laptop wraca... ale stres czy gdzieś nie pomylą laptopa mojego z innym bądż coś nie pomieszają w częściach, nie zamocują radiatora, pomylą zasilacz itd jak na wykopie czy innych stronach czytajac w komentarzach. Czy otrzymam w końcu laptop w poniedziałek? Oczywiście winę zrzucają na producenta (wczoraj dostałem informację,że wysłano do naprawy do Czech).W takim razie Acer w 4 dni zdążył wysłać do Czech i naprawić z kolei przekazać info do mnie xkom w ponad 30 dni nie potrafił czy zgadzam się na dodatkową naprawę. Głupio,wstyd? Morał z tego taki jak to piszą forumowicze po koszmarze zgłoszenia naprawy.Chcesz mieć dobrą opinię o xkom? Módl się, aby sprzęt nie zepsuł sie. A ta rozprawka dla przyszłych potencjalnych ich klientów.Szkoda, że przed zakupem sam nie spojrzałem na opinie w internecie.I dla porównania kupiłem kilka lat temu w TP laptop dell inspiron 1720 ( w 2 dni TP S.A zdążyło wysłać z Warszawy do mnie do mieszkania we Wrocławiu jeszcze technika ( dell miał siedzibę tylko w Wawie), który na miejscu mi wymienił dysk i to z 2krotnie większą pojemnością.Miło i z kulturą. A za kilka dni TP dzwoniło do mnie w tej sprawie czy jest wszystko ok naprawione. I to nazywa się traktowanie klienta. A ten zakup był ostatnim w x-kom nawet gdyby to był ostatni sklep na świecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anna Kubala
post 22.06.2015, 21:00
Post #15


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 7
Dołączył: 22-06 15
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 69,493



dzięki za ostrzeżenie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
makarena
post 25.06.2015, 10:52
Post #16


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 25-06 15
Nr użytkownika: 69,689



a ja myślałam, że to porządny i uczciwy sklep. ale teraz chyba dwa razy będę się musiała zastanowić zanim coś u nich kupię.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
X-KOM
post 9.09.2015, 12:00
Post #17


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 2
Dołączył: 30-04 15
Nr użytkownika: 65,149



@md256, przepraszamy za wcześniejszy brak odpowiedzi. Bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie pod adresem satysfakcja@x-kom.pl oraz o podanie numeru Twojej reklamacji. Chcielibyśmy wyjaśnić tę sprawę najszybciej jak to możliwe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oszux-kom
post 2.06.2016, 11:26
Post #18


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 2-06 16
Nr użytkownika: 112,934



A oto moja historia kontaktów z tym pseudo sklepem

Kupiłem kilka miesięcy temu w sklepie internetowym X-KOM laptopa firmy Lenovo. Po kilku miesiacach padł w nim dysk twardy. Wysłałem go do sklepu w ramach rękojmi. Odpowiednio oczywiście zapakowany. Po kilku dniach otrzymuje informacje iz laptop ma uszkodzenie mechaniczne / PĘKNIETY RÓG OBUDOWY/ więc rękojmia jak i gwarancja nie maja zastosowania. Stwierdzili tez że posiadaja nagrania z rozpakowywania paczki lecz mi ich nie UDOSTĘPNIA !!!!A dlaczego? BO NIE !!! Kiedy odpisałem że nie zgadzam się z ich opinia jakobym wysłał im uszkodzony mechanicznie laptop i PRZESŁAŁEM im swoje zdjęcia zrobione tuż PRZED WYSYŁKĄ....zapadła GROBOWA CISZA!!!...Jedynie co zrobili to WYSŁALI LAPTOP DO .... SERWISU !!! Tylko w jakim celu? Przeciez serwis od razu stwierdzi że jest uszkodzenie mechaniczne. Nie mieli MOJEJ ZGODY na takie postepowanie. O całej sprawie poinformowałem tez firme LENOVO w W-wie ktora STWIERDZIŁA że zajmie sie sprawą poniewaz to juz nie pierwsza skarga na takie postępowanie X-KOM.!!!! Dlatego OSTRZEGAM WSZYSTKICH POTENCJALNYCH KLIENTÓW PRZED ZAKUPAMI W SKLEPIE INTERNETOWYM X-KOM!!! W chwili obecnej moja sprawa jest juz u rzecznika konsumentów na etapie składania wniosku do sądu.

A TERAZ INFORMACJA DLA HR-ców SKLEPU X-KOM..... TANIEJ JEST UTRZYMAĆ 100 KLIENTÓW NIŻ POZYSKAĆ JEDNEGO!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stachoo
post 14.06.2016, 11:23
Post #19


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 14-06 16
Nr użytkownika: 115,086



Sprzedano mi pamięć której laptop nie widzi . Reklamacja odrzucona gdyż jakaś naklejka z numerem seryjnym na opakowaniu po otwarciu była uszkodzona - (ja reklamowałem PAMIĘĆ nie pudełko!) . Ten numer dla x-kom jest znany gdyż został podany mi telefonicznie przed reklamacją.
Jak widać x-kom potrafi tylko sprzedawać nie zawsze sprawny sprzęt . Przy ew. reklamacji zawsze jakiś pretekst się znajdzie aby posłać klienta na drzewo.
N I E P O L E C A M !! No chyba że komuś nie zależy na obsłudze gwarancji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karolbiegan
post 14.06.2016, 21:23
Post #20


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 14-06 16
Nr użytkownika: 115,218



Dzięki że ostzegłeś przed sklepem
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 5:01