Sklepy internetowe   |   Poradnik dla kupujących online   |   Forum konsumenckie

Zapraszamy do zabrania głosu na forum dyskusyjnym dla konsumentów!

IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> problemik z allegro . nie wpłaciłem a on wysłał
michalo212
post 12.02.2007, 19:15
Post #1


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 12-02 07
Nr użytkownika: 1,747



witam!!

kupiłem przedmiot na allegro w sobote wybrałem zapłate przelewem na konto. Pieniążki mialem wplacic we wtorek a dziś listonosz przyniósł tą paczke . Mam pytanie czy musze przelać obowiązkowo pieniążki na konto sprzedającego. W PORADNIKU SPRZEDAJĄCEGO ALLEGRO PISZE ZE JEZELI KUPUJĄCY WYBRAŁ WPŁATE PRZELEWEM TO ZACZEKAJ AZ WPŁACI PIENIĄŻKI A POTEM WYSLIJ TOWAR. NIE ZNAM SIE NA PRAWIE. Co mi moze zrobic sprzedający oprócz wystawienia negatywnego komentarza. PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr
post 12.02.2007, 21:03
Post #2


Advanced Member
***

Grupa: administracja
Postów: 66
Dołączył: 18-02 05
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 2
Skype Status: My status
Skype Name: sklepy24


Najwyraźniej sprzedający bardzo Ci zaufał i nie czekając na pieniądze wysłał zakupiony towar - nie zawiedź jego zaufania i przelej pieniądze jak najprędzej!!

Z punktu widzenia prawa nie ma znaczenia kto pierwszy wykonuje swoje zobowiązanie natomiast ważne jest aby zrobiły to obydwie strony umowy - jeśli nie zapłacisz za zakupiony towar to tak jakbyś go ukradł i nie ma znaczenia co mówi w tej kwestii regulamin Allegro.


--------------------
Moja wypowiedź nie jest poradą prawną i nie ponoszę odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje oraz działania lub zaniechania podjęte w oparciu o moje wypowiedzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michalo212
post 12.02.2007, 22:13
Post #3


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 12-02 07
Nr użytkownika: 1,747



[quote name='michalo212' date='Feb 12 2007, 06:15 PM' post='2875']
witam!!

kupiłem przedmiot na allegro w sobote wybrałem zapłate przelewem na konto. Pieniążki mialem wplacic we wtorek a dziś listonosz przyniósł tą paczke . Mam pytanie czy musze przelać obowiązkowo pieniążki na konto sprzedającego. W PORADNIKU SPRZEDAJĄCEGO ALLEGRO PISZE ZE JEZELI KUPUJĄCY WYBRAŁ WPŁATE PRZELEWEM TO ZACZEKAJ AZ WPŁACI PIENIĄŻKI A POTEM WYSLIJ TOWAR. NIE ZNAM SIE NA PRAWIE. Co mi moze zrobic sprzedający oprócz wystawienia negatywnego komentarza. PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!!!
[/quote]

czyli jak nie zaplace pieniążków to moze być to przestępstwo i skończyć się w sądzie. Ale z drugiej strony sprzedawca nie powinien tego nigdy w zyciu zrobić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
majeek
post 10.01.2008, 0:40
Post #4


Member
**

Grupa: Members
Postów: 24
Dołączył: 9-01 08
Nr użytkownika: 3,963



mad.gif

Szkoda tego forum na takie posty.


--------------------
Specjalista z zakresu Prawa Internetowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 6:02