Sklepy internetowe   |   Poradnik dla kupujących online   |   Forum konsumenckie

Zapraszamy do zabrania głosu na forum dyskusyjnym dla konsumentów!

IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Reklamacja bez metki
Tytus
post 29.09.2009, 16:56
Post #1


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 24-09 09
Nr użytkownika: 4,158



Kupilem buty na allegro. Na pierwszy rzut oka wydawaly sie w porządku, odcialem metke. Pozniej zauwazylem ze Maja wade fabryczną, skorzany nosek jest lekko pofalowany przez co zalamują sie podczas chodzenia w nienaturalny sposob. Czy moge je zwrocic dolaczając odciętą metke?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deborah83
post 14.10.2009, 22:21
Post #2


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 14-10 09
Nr użytkownika: 4,171



Nie wydaje mi się. Przecież zawsze obowiązuje zasada, że zwracać można tylko towar z metką (co jest zupełnie słuszne zresztą).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr
post 20.10.2009, 20:18
Post #3


Advanced Member
***

Grupa: administracja
Postów: 66
Dołączył: 18-02 05
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 2
Skype Status: My status
Skype Name: sklepy24


Zawsze możesz skorzystać z prawa rękojmi sprzedawcy i powołać się na niezgodność towaru z umową - także jeśli sprzedawcą była osoba prywatna - tutaj zakładam, że sprzedawcą był "zawodowiec" prowadzący sklep podpięty pod Allegro wiec tym bardzie nie powinno być problemów z wymianą na nową parę butów.

Odnośnie odcięcia metki czy np zdjęcia oryginalnego opakowania (nie dotyczy płyt CD itp) to ustawa dopuszcza takie działanie o ile było one niezbędne do oceny jakości towaru np odcięcie metki było konieczne do przymierzenia buta. Wówczas mógłbyś w formie oświadczenia odstąpić od umowy sprzedaży w terminie do 10 dni (jeśli sprzedawca nie powiadomił Cię o tym prawie to masz na to nawet 3 miesiące) i potem 2 tygodnie na odesłanie butów - warunek: sprzedawca był "zawodowcem" a nie osobą prywatną, która sprzedaje jedyną parę butów.


--------------------
Moja wypowiedź nie jest poradą prawną i nie ponoszę odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje oraz działania lub zaniechania podjęte w oparciu o moje wypowiedzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
murzynek333
post 23.10.2009, 12:49
Post #4


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 2
Dołączył: 19-10 09
Nr użytkownika: 4,172



Moim zdaniem metka nie ma znaczenia. Ważne aby towar nie nosił śladów używania, to tak jak z kartonem. Podobno producent wymaga aby w oryginalnym kartonie odesłać zwrot, wcale tak nie musi być.
Ważne czy chcemy dokonać zwrotu towaru czy jego reklamacji. Jeśli zakupiony towar nie nadaje się do celu do jakiego jest zwykle używany, gdy jego właściwości nie odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju albo nie posiada cechy okazanej kupującemu próbki albo wzoru to wtedy należy zgłosić reklamację. Z kolei na zwrot towaru mamy zawsze określony termin, najczęściej sprzedawca o tym informuje i ważne aby się zgodził na to:) Często piszą przecież że nie przyjmują zwrotów:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tagalog
post 4.11.2009, 12:13
Post #5


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 2-11 09
Nr użytkownika: 4,176



Kiedyś oddałam torebkę na allegro bez metki. Spróbować można, byłam pewna porażki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OcenWszystko
post 10.05.2010, 11:37
Post #6


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 65
Dołączył: 7-02 10
Nr użytkownika: 4,239



Metka lub po prostu dowód zakupu jest podstawa do reklamacji u sprzedawcy. Możesz spróbowac odesłac i zobaczysz czy sprzedający uwzględni reklamacje. W razie czego przysluguje ci prawo zwrotu towaru w określonym przez sklep regulaminie.


--------------------
www.ocenwszystko.pl - oceny, opinie produktów.

Dodaj swoją opinię !

Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkaPaka_pl
post 2.08.2012, 11:26
Post #7


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 58
Dołączył: 22-05 12
Nr użytkownika: 4,417



Wydaje mi się, że bez metki nie można dokonać reklamacji, nawet jeśli ma się dowód zakupu, czyli paragon albo coś w tym rodzaju. Chyba sprawa jest przegrana, ale jeszcze upewnij się czy istnieje punkt w regulaminie na ten temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tani-Kurier_pl
post 26.01.2013, 18:21
Post #8


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 63
Dołączył: 9-12 12
Nr użytkownika: 4,569



Możesz zwrócić towart,jednak nie moze upłynąć wiecej niz bodajże 10 dni,plus stan neinaruszony. Odciałeś metkę,wieć marne szanse na uwzględnienie reklamacji. Daj znać jak ostatecznie zakończyła się ta sprawa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borysszerepko
post 8.12.2013, 16:26
Post #9


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 8-12 13
Nr użytkownika: 9,481



Sklepu nie mają obowiązku przyjęcia towaru bez metki, to tylko ich dobra wola.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Renifer
post 16.12.2013, 16:27
Post #10


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 5
Dołączył: 15-10 13
Nr użytkownika: 6,257



Możesz je zareklamować smile.gif a do tego nie jest potrzebne ani pudełko ani metka - tylko dowód zakupu smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrek
post 15.01.2014, 12:25
Post #11


Member
**

Grupa: Members
Postów: 19
Dołączył: 17-12 13
Nr użytkownika: 9,981



Można reklamować. W końcu wadę zauważyłeś po zakupie, więc metkę mogłeś odicąć. Wady fabryczne podlegaja reklamacji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BiuroMaszyny_pl
post 29.01.2014, 11:16
Post #12


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 62
Dołączył: 16-10 13
Nr użytkownika: 6,305



Reklamowac co prawda możesz,jednak nie wiem czy ma to sens skoro towar nie ma metki oraz nie masz dowodu zakupu. Sklep może jej po prostu nie uznać. Daj znać jak ostatecznie zakonczyła się ta sprawa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maćko
post 23.05.2014, 13:06
Post #13


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 23-05 14
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 25,893



moze być problem, ponieważ uznają ze było jużuzywane. Ja tak kiedyś próbowałem oddać ubranie (mimo że nie chodzone) i mi odmówili
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frutos
post 4.06.2014, 14:19
Post #14


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 4-06 14
Skąd: Radom
Nr użytkownika: 27,149



Raczej mogą robić problemy. Tylko w niektórych sklepach da się dogadać, ale zwykle są to sieciówki i trzeba już rozmawiać z kierownikiem sklepu. Mnie tak raz udało się zamienić towar, okazało się, że koszulka była ze skażą. Po rozmowie z kierownikie udało się wymienić towar
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MajewskaBank
post 28.06.2014, 17:45
Post #15


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 2
Dołączył: 28-06 14
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 29,945



Ja raczej bym się nie spodziewał cudów. Mogą się wypiąć i powiedzieć, że uszkodzenie nastąpiło po zakupie i nie ma metki, więc skąd oni mogą wiedzieć czy to jest to samo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marinko12
post 22.07.2014, 13:45
Post #16


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 40
Dołączył: 30-05 14
Nr użytkownika: 26,701



Nie oszukujmy się, może być ciężko coś załatwić. Wszystko jednak zależy od tego, który sprzedaje.


--------------------
Internetowa hurtownia fryzjerska fryzomania.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hrabinia
post 29.07.2014, 14:44
Post #17


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 40
Dołączył: 18-05 14
Nr użytkownika: 25,205



To prawda, czasami jak się trafi na jakiegoś uparciuch to nic się nie nie załatwi.


--------------------
Najlepsze maszynki do strzyżenia w sieci

Go to the top of the page
 
+Quote Post
marinko12
post 30.09.2014, 13:41
Post #18


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 40
Dołączył: 30-05 14
Nr użytkownika: 26,701



bez metki może nie przejść taka reklamacja.


--------------------
Internetowa hurtownia fryzjerska fryzomania.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arosokowska
post 11.12.2014, 9:28
Post #19


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 11-12 14
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 49,633



Zawsze można spróbować. Przeczytaj czy jest jakiś zapis w regulaminie na ten temat. Odeślij towar i zobaczysz co będzie. Jeśli sprzedawca się nie zgodzi na wymianę to wtedy zastanowisz się co dalej, a teraz nie czekaj. Raczej nie kontaktowałabym się ze sprzedawcą przed wysłaniem zakupu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Klaudyna1
post 28.09.2015, 18:13
Post #20


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 28-09 15
Nr użytkownika: 77,041



Musisz przeczytać dokładnie regulamin sklepu ponieważ w róznych miejscach może byc różnie. Ja kiedys nie miałam już metki ale miałam paragon i Pani reklamację przyjeła. Czasem wystarczy w takim razie dowód zakupów. Pozdrawiam


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 0:53