Sklepy internetowe   |   Poradnik dla kupujących online   |   Forum konsumenckie

Zapraszamy do zabrania głosu na forum dyskusyjnym dla konsumentów!

IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Trzeci raz laptop w serwisie, serwis
sebaglik79
post 4.09.2013, 10:20
Post #1


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 9
Dołączył: 26-08 13
Skąd: Tychy
Nr użytkownika: 4,985



Witam, chciałem spytać jak to jest kiedy wysyłam laptopa do serwisu 3 raz z tym samym problemem, czyli 3 raz pospuł się monitor a gwarancja dobiega końca. Rozumiem, że już nie ma tego przepisu, że za 3 razem wymieniają na nowy ?


--------------------
Klinika stomatologiczna - tannlege i utlandet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arth1947
post 20.05.2014, 14:07
Post #2


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 2
Dołączył: 20-05 14
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 25,457



Mam podobne pytanie tylko że odnośnie telefonu, czy jest takie prawo ? że przy 3 naprawie powinien być wymieniony na nowy model , czy to tylko sa regulacje prawne w danej firmie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lichannoosee
post 21.05.2014, 16:31
Post #3


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 2
Dołączył: 21-05 14
Skąd: Limanowa
Nr użytkownika: 25,609



Federacja konsumentów mówi:

Mamy prawo domagać się od sprzedawcy nieodpłatnej naprawy towaru albo wymiany. Wybór należy do nas, nie do sprzedawcy. Dopóki jest możliwa wymiana albo naprawa, nie możemy żądać zwrotu pieniędzy za wadliwy towar. Jeżeli wymiana nie jest możliwa, pozostaje nam naprawa. Zgłoszone przez nas żądanie stanowi zobowiązanie dla sprzedawcy. Nie może on zatem sam zadecydować, że zamiast wymiany towaru na nowy naprawi go bez naszej zgody. Sprzedawca nie będzie musiał wymieniać towaru na nowy tylko wtedy, gdy nie jest to możliwe albo wymaga nadmiernych kosztów i sprzedawca to udowodni.

Czyli pozostaje wam złożyć reklamacje pisemna z tyt. niezgodności towaru z umową, określając w niej to, ze żądasz wymiany telefonu na nowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
muskulak
post 31.05.2014, 20:08
Post #4


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 31-05 14
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 26,817



[quote name='Lichannoosee' date='21.05.2014, 16:31' post='8029']
Federacja konsumentów mówi:

Mamy prawo domagać się od sprzedawcy nieodpłatnej naprawy towaru albo wymiany. Wybór należy do nas, nie do sprzedawcy. Dopóki jest możliwa wymiana albo naprawa, nie możemy żądać zwrotu pieniędzy za wadliwy towar. Jeżeli wymiana nie jest możliwa, pozostaje nam naprawa. Zgłoszone przez nas żądanie stanowi zobowiązanie dla sprzedawcy. Nie może on zatem sam zadecydować, że zamiast wymiany towaru na nowy naprawi go bez naszej zgody. Sprzedawca nie będzie musiał wymieniać towaru na nowy tylko wtedy, gdy nie jest to możliwe albo wymaga nadmiernych kosztów i sprzedawca to udowodni.

Czyli pozostaje wam złożyć reklamacje pisemna z tyt. niezgodności towaru z umową, określając w niej to, ze żądasz wymiany telefonu na nowy.
[/quote]

ja jak buty oddałem 3 raz na gwarnacje to dali mi nowe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
majka
post 9.06.2014, 10:47
Post #5


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 5
Dołączył: 9-06 14
Nr użytkownika: 27,641



[quote name='sebaglik79' date='4.09.2013, 10:20' post='6169']
Witam, chciałem spytać jak to jest kiedy wysyłam laptopa do serwisu 3 raz z tym samym problemem, czyli 3 raz pospuł się monitor a gwarancja dobiega końca. Rozumiem, że już nie ma tego przepisu, że za 3 razem wymieniają na nowy ?
[/quote]

Trzeba powalczyć o swoje. Mi się laptop rozleciał w 27'ym miesiącu, a gwarancję miałam na 24 wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BiuroMaszyny_pl
post 10.06.2014, 16:19
Post #6


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 62
Dołączył: 16-10 13
Nr użytkownika: 6,305



No i jak zakonczyła się ta sparwa,wymienili laptopa na nowego? Bo moim zdaniem to wrecz nierealne i żadna firma nie odda nam tak łatwo pola do popisu,komputer musiałby się rozpaść znacznie wczesniej kiedy jeszcze był na gwarancji.



Pozdrawiam BiuroMaszyny.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fitness00
post 15.07.2014, 7:54
Post #7


Member
**

Grupa: Members
Postów: 13
Dołączył: 15-07 14
Nr użytkownika: 31,489



Nie wiem, czy po 3 razy wymieniają na nowy, ale przecież powinni to od razu naprawić a nie za 3 razem. Skoro przyjęli gwarancję to powinni naprawić a ty nie powinieneś się tym przejmować.


--------------------
Dobre halówki to skarb :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elazka
post 16.09.2014, 11:11
Post #8


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 41
Dołączył: 3-06 14
Skąd: Kuligowo/Polska
Nr użytkownika: 27,017



Też tak myślę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Allstar
post 17.12.2014, 2:37
Post #9


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 5
Dołączył: 13-12 14
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 49,901



tez nie wiem jak dziala ta "zasada 3 razy" nigdyz niej nie korzystalem ale mysle ze mozesz sprobowac. Bo skoro 3 razy laptop ma ta sama usterke ktora nie jest dobrze naprawiona to ewidentnie jest wina sprzedawcy


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil431
post 21.04.2017, 11:00
Post #10


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 5
Dołączył: 21-04 17
Nr użytkownika: 164,074



bardzo zły to jest sklep


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.04.2024 - 19:20