Sklepy internetowe   |   Poradnik dla kupujących online   |   Forum konsumenckie

Zapraszamy do zabrania głosu na forum dyskusyjnym dla konsumentów!

IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Groźby od kupującego!!! PILNE!!!!!!! pomocy!
ankaesz
post 30.06.2010, 0:42
Post #1


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 30-06 10
Nr użytkownika: 4,276



Witam,

Ponad miesiąc temu wystawiłam na aukcji w allegro nawigację, którą dostałam jako "gratis" przy podpisaniu umowy z neostradą. Nie używam takiego sprzętu, więc postanowiłam go sprzedać, gdyż studiuję i każdy grosz się dla mnie liczy...

W ostatnim dniu licytacji zadzwonił do mnie pan z ofertą, że kupi tą nawigację poza licytacją i zaproponował cenę, którą chciałam osiągnąć.. Zgodziłam sie. Gdy tylko przyszły pieniądze, wysłałam produkt tak jak go dostałam-w oryginalnym opakowaniu, nieużywany (tylko w celu sprawdzenia czy działa,jestem uczciwa i nie sprzedałabym nic z wadą).

Jakiś czas później (ok2tygodni ale nie jestem tego pewna) ten pan do mnie zadzwonil i powiedział, że jego kolega próbował wgrać tam jakąś mapę i nawigacja przestała działać, poza tym dowiedział sie od znajomego, że nawigacje tej firmy w ogóle są felerne.. No to powiedziałam,żeby udał sie z gwarancją do serwisu. Ale on kazał mi samej dowiedzieć sie co z tym zrobić. Nie znam sie na tym i sie zgodziłam jednak nic nie znalazłam. On nic sie nie odzywał, więc uznałam, że problem zniknął.

Po upływie kolejnego tygodnia- dostałam smsa, że mam zwrócić pieniadze a on prześle mi navi z powrotem bo "inaczej porozmawiamy". Nic nie odpowiedziałam i zadzwonił z pretensjami i groźbami pozwu do sądu. Wytłumaczyłam, że nie mam pieniędzy na zwrot i poprosiłam o czas na uzbieranie kwoty. Jednak im dłużej myślałam tym bardziej dochodziłam do wniosku, że nie mogę przyjąć towaru, który został uszkodzony po zakupie i nie z mojej winy..

Minął miesiąc a ten Pan wypisuje do mnie wiadomości na naszej klasie (!!!) z groźbami, że "mnie załatwi"(dosłownie). Co mam zrobić? Jestem zupełnym laikiem w dziedzinie prawa i zaczynam sie obawiać konsekwencji, ale też nie mogę dać sie oszukać (moim zdaniem to właśnie chce zrobic ten Pan oddając mi zepsuty towar za zwrotem całej sumy!). Czy mam się czego obawiać? co mi grozi jeśli nie odeślę pieniędzy?

Bardzo proszę o pomoc jak najszybciej, gdyż nie znam faceta i boje sie nawet o swoje zdrowie..(mieszka w miejscowości niedaleko a skoro szukal mnie na nk to chyba nie jest normalny).

W miarę możliwości proszę o odpowiedź na adres e-mail -ankaesz@interia.pl
Dziękuję! sad.gif sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zbysiula
post 13.02.2011, 21:06
Post #2


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 5
Dołączył: 13-02 11
Nr użytkownika: 4,362



Nic nie musisz mu oddawać. Taka transakcja nie podlega przepisom o uprawnieniach konsumenckich. A jesli bedzie wysyłał pogróżki poinformuj go ze zgłosisz sprawe na policję. Nękanie smsami tez jest karalne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pi_Uch
post 20.09.2013, 13:42
Post #3


Member
**

Grupa: Members
Postów: 14
Dołączył: 12-09 13
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,273



Moim zdaniem, jeśli zależy Ci na "dobrej opinii", to powinieneś zwrócić pieniądze (sam sprawdź, "Czy wszystko działa, zanieś do serwisu..." i wystaw aukcje raz jeszcze). Niestety, ale "takich niezorientowanych" (w tym co sprzedają) e - sprzedawców jest sporo (dlatego też, ja nigdy, niezależnie od ceny, nie kupują niczego od osoby prywatnej..."potem są same problemy").


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autostrada
post 23.09.2013, 22:21
Post #4


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 5
Dołączył: 23-09 13
Nr użytkownika: 5,521



Dobra, ale tak na serio, to skąd on ma Twoją NK? Bo tego z tej historii nie rozumiem.


--------------------
Pamiętaj, że kredyty Warszawa zobacz stronę udzielane przez znajomych, czy rodzinę, często powinny być spisywane. Powód jest prosty – nie chcesz się po jakimś czasie kłócić o pieniądze. Kolega zapomni kwotę, albo Ty i co potem? Lepiej, niech papier przyjmie wszystko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jonkisz
post 24.09.2013, 12:58
Post #5


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 17-09 13
Skąd: Andrychów
Nr użytkownika: 5,401



a więc tak...
nie przejmuj się gościem...
skoro wgrywał mapę i uwalił nawigacje to nie jest to Twój problem to raz a dwa na zwrot towaru allegro daje 14 dni więc skoro minęły 2 tyg. to tym bardziej nie jest to Twój stres.
jeśli nawigacja była na gwarancji to gościu może ją oddać i mu naprawią a orange wink.gif
btw. jaka opinia, skoro sprzedaż była poza allegro ? nawet negatywa nie dostanie tongue.gif

i najważniejsze...
skoro Ci grozi i czujesz się niepewnie, zgłoś sprawę na policję...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateusz14
post 27.09.2013, 12:26
Post #6


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 2
Dołączył: 27-09 13
Nr użytkownika: 5,569



Facet nie ma żadnych podstaw do gróźb, po prostu jest szalony...nie masz się czym przejmować.smile.gif


--------------------
Człowiek uczy się na błędach...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kołatka
post 13.10.2013, 22:19
Post #7


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 5
Dołączył: 13-10 13
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 6,229



Prawo jest po Twojej stronie i żadne groźby nie powinny Cię niepokoić. Niech sobie wygaduje co chce, a jeśli koniecznie chcesz z nim walczyć, to zgłoś sprawę na policję. Wątpliwe co prawda, żeby wytoczyli mu sprawę, ale może przynajmniej się trochęprzestraszy jak zaczną go wypytywać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kreatorem
post 5.09.2014, 7:55
Post #8


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 4
Dołączył: 5-09 14
Nr użytkownika: 37,457



Temat stary, ale ciekawy. Skoro facet chciał załatwić sprawę poza licytacją, to sam był sobie winny. Gdyby się zachowywał normalnie, to rozważyłbym możliwość zwrócenia pieniędzy. A tak - nie ma mowy. Sam sobie jest winny. Skąd autorka tematu mogła wiedzieć, że nie on upieprzył nawigację?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elazka
post 16.09.2014, 11:05
Post #9


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 41
Dołączył: 3-06 14
Skąd: Kuligowo/Polska
Nr użytkownika: 27,017



Dokładnie, wina raczej leży po jego stronie. Chociaż z tym to nigdy nic nie wiadomo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil431
post 21.04.2017, 11:03
Post #10


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 5
Dołączył: 21-04 17
Nr użytkownika: 164,074



to nie jest twoja wina


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sklepowicz
post 23.04.2017, 9:39
Post #11


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 2
Dołączył: 23-04 17
Nr użytkownika: 164,602



Pi_Uch napisał: "Moim zdaniem, jeśli zależy Ci na "dobrej opinii", to powinieneś zwrócić pieniądze."

Może i tak, ale nie po takich pogróżkach. Zgłosiłbym te wszystkie groźby na Policję i tyle. W grę wchodzi art. 191 par. 2 Kodeksu karnego - groźby bezprawne celem zmuszenia do określonego zachowania - w tym wypadku do zwrotu pieniędzy i to w sytuacji gdy zwrot pieniędzy nie należy się. Warto dodać, ze przesadne straszenie sądem też jest groźbą bezprawną.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maliniak82
post 6.05.2017, 10:31
Post #12


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 4
Dołączył: 22-09 16
Nr użytkownika: 129,414



Sytuacja jest jak dla kobiety bardzo stresująca, w zupełności to rozumiem. Ale lepiej zachować zimna krew i od razu zwrócić się po poradę do kogoś bardziej doświadczonego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hazoszajse
post 12.05.2017, 12:23
Post #13


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 2
Dołączył: 27-04 17
Skąd: Węgorzewo
Nr użytkownika: 165,942



Jeśli były groźby to zgłosiłbym to na policje... Klient nie może bezkarnie wyzywać sprzedawcę nawet dlatego, że coś mu się nie spodobało... To żaden powód!


--------------------
Walcz z trądzikiem różowatym - https://acnerose.pl/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nerwowek
post 12.05.2017, 22:07
Post #14


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 12-05 17
Nr użytkownika: 170,206



przede wszystkim proszę to zgłośić do serwisu allegro, oni powinni się tym zająć, jak nie zadziała to na policję śmiało można z tym iść


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil435
post 14.05.2017, 7:12
Post #15


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 14-05 17
Nr użytkownika: 170,590



to jest tak naprawdę chore


--------------------
ul. Tomasza Zana 11a/6, 20-601 Lublin
prawnik Lublin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vikass
post 14.05.2017, 15:10
Post #16


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 14-05 17
Nr użytkownika: 170,754



Zgłoś na Policję i masz spokój, oni się tym zajmą smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirek435
post 16.05.2017, 10:38
Post #17


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 16-05 17
Nr użytkownika: 171,658



na policję z ta sprawa


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlejj
post 8.07.2017, 22:28
Post #18


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 8-07 17
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 189,042



I wiadomo już coś więcej? Jak sprawa się zakończyła?


--------------------
Najlepsze platformy forex znajdziesz u mnie https://platformyforex.pl/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damian554
post 9.07.2017, 8:46
Post #19


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 3
Dołączył: 9-07 17
Nr użytkownika: 189,106



chyba nie za dobrze


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxx44
post 20.04.2018, 13:41
Post #20


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 4
Dołączył: 20-04 18
Nr użytkownika: 254,262



Dobra aukcja, szkoda że już po wink.gif


--------------------
Szybki montaż reklamy zewnętrznej citylight od ręki w 24h.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 11:47