Sklepy internetowe   |   Poradnik dla kupujących online   |   Forum konsumenckie

Zapraszamy do zabrania głosu na forum dyskusyjnym dla konsumentów!

IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Zwrot towaru kupionego na fakturą Vat
lk73
post 4.10.2007, 14:29
Post #1


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 4-10 07
Nr użytkownika: 3,922



Zakupiłem drukarkę przez Allegro na fakturę. Chciałem zwrócić dukarkę sprzedawcy na skutek pewnych niezgodności z opisem. Niestety sprzedawca nie chce przyjąć zwrotu ponieważ powiedział mi, że wystawiając fakturę Vat automatycznie nie podlegam ustawie konsumenckiej. Czy sprzedawca ma rację ?. Konsumentem nie jest ten kto prowadzi działaność ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr
post 27.10.2007, 16:21
Post #2


Advanced Member
***

Grupa: administracja
Postów: 66
Dołączył: 18-02 05
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 2
Skype Status: My status
Skype Name: sklepy24


Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. (Art. 22 KC)

Z drugiej strony fakt pobrania faktury nie świadczy jeszcze o związku tej czynności z działalnością zawodową - prawo do tego mają także konsumenci.


--------------------
Moja wypowiedź nie jest poradą prawną i nie ponoszę odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje oraz działania lub zaniechania podjęte w oparciu o moje wypowiedzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artmedia
post 5.12.2007, 10:21
Post #3


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 5-12 07
Nr użytkownika: 3,947



[quote name='Piotr' date='27.10.2007, 17:21' post='4777']
Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. (Art. 22 KC)

Z drugiej strony fakt pobrania faktury nie świadczy jeszcze o związku tej czynności z działalnością zawodową - prawo do tego mają także konsumenci.
[/quote]


Witam,
mam pytanie, co w przypadku gdy kupiłem monitor w sklepie internetowym (jako prezent) i pragnę skorzystać z tego prawa, jednak poprosiłem o fakturę na firmą której jestem pracownikiem. Powód prośby o fakturę był taki, że firma zwraca czasami część wydatków gdy bierze się fakturę. Czy w takim przypadku mam prawo do skorzystania z ustawy dot. zwrotu w terminie 10 dni i co jeżeli sprzedawca w związku z fakturą powoła się na Art. 22 KC. Proszę o pilną odpwowiedź.

Z poważaniem
Artur
Go to the top of the page
 
+Quote Post
majeek
post 17.01.2008, 0:56
Post #4


Member
**

Grupa: Members
Postów: 24
Dołączył: 9-01 08
Nr użytkownika: 3,963



[quote name='artmedia' date='5.12.2007, 11:21' post='4803']
[quote name='Piotr' date='27.10.2007, 17:21' post='4777']
Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. (Art. 22 KC)

Z drugiej strony fakt pobrania faktury nie świadczy jeszcze o związku tej czynności z działalnością zawodową - prawo do tego mają także konsumenci.
[/quote]


Witam,
mam pytanie, co w przypadku gdy kupiłem monitor w sklepie internetowym (jako prezent) i pragnę skorzystać z tego prawa, jednak poprosiłem o fakturę na firmą której jestem pracownikiem. Powód prośby o fakturę był taki, że firma zwraca czasami część wydatków gdy bierze się fakturę. Czy w takim przypadku mam prawo do skorzystania z ustawy dot. zwrotu w terminie 10 dni i co jeżeli sprzedawca w związku z fakturą powoła się na Art. 22 KC. Proszę o pilną odpwowiedź.

Z poważaniem
Artur
[/quote]

Faktura na firmę = brak prawa do zwrotu w terminie 10 dni.

www.portalko.pl


--------------------
Specjalista z zakresu Prawa Internetowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.06.2016 - 18:15