Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kupujący chce zwrócić uszkodzony towar
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Zakupy na aukcjach online (Allegro, Ebay, Świstak...)
arweld73
Witam

Sprzedałem 3 tyg temu na Allegro (opcja KUP Teraz) palnik do lutowania. Klient poinformował mnie mailem wczoraj, że palnik po jakimś czasie od zakupu jest nieszczelny i co on ma z nim teraz zrobić? Odpisałem mu, ze przysługuje mu gwarancja importera i poprosiłem o przesłanie palnika z gwarancją do mnie celem naprawy lub wymiany. Dzisiaj na to Kupujący odpisał, że on woli zwrócić ten palnik, ponieważ kupił sobie drugi a 2 palniki nie są mu potrzebne. I teraz moje pytanie: co ja mam z takim fantem zrobić, przecież on tym palnikiem pracował czyli jest używany i nawet gdy serwis dokona naprawy to ślady użytkowania pozostaną. Czy muszę przyjmować taki zwrot, bo rozumiem, że gdyby ten palnik wrócił do mnie w stanie nienaruszonym, niezepsuty bo np. klient się rozmyślił to jest inna sprawa. Proszę o pilną odpowiedź.
Piotr
Przede wszystkim Twoja odpowiedzialności zależy od tego czy handlujesz zawodowo - domyślam, że tak więc kupujący ma podobne uprawnienia jak w przypadku zakupu w sklepie online, wówczas może skorzystać z prawa do rękojmi sprzedawcy ale prawo do odstąpienia od umowy ma dopiero po bezskutecznej pierwszej naprawie (ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej... - znajdziesz ja w poradniku).

Jest jeszcze jedna możliwość, kiedy kupujący może zwrócić towar zakupiony w sklepie internetowym lub na aukcji z opcją "kup teraz" w terminie późniejszym niż 10 dni od zakupu - jest tak wówczas jeśli nie został poinformowany o tym prawie i wówczas termin prawa do zwrotu wydłuża się do 3 miesięcy. Oczywiście jeśli towar był używany poza granicami zwykłego zarządu to następuje obniżenie jego wartości.
arweld73
Tak, prowadzę działalność gospodarczą i m.in. sprzedaję online. Dziękuję za odpowiedź, poczytam dokładniej o tej rękojmi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.