Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bezpieczeństwo kupujących w Allegro
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Zakupy na aukcjach online (Allegro, Ebay, Świstak...)
perm
Witam,
Dostałem dzisiaj maila z[color="#FF0000"][b]ALLEGRO[/b] [/color] i w związku z tym chce opowiedzieć o [color="#FF0000"][b] BRAKU BEZPIECZEŃSTWA [/b] [/color] transakcji w tym serwisie .
Sytuacja przedstawia się tak :
Kupuję przez KUP TERAZ u kobiety (wg danych z Allegro) nowy przedmiot za 299 zł.
Dostaję maila automat z Allegro z danymi kobiety bez nr konta (przedpłata).
Nastepnie z jej konta email dostaję informację aby wpłacić na INNĄ OSOBĘ z INNYM ADRESEM kwotę przedpłaty.
Dwa razy tak już mnie wystawili (zapłaciłem, nic nie dostałem , konto po jakimś czasie z samymi negatywami - po prostu ktoś przejął adres mailowy lub wogóle stworzył konto aby wyłudzić pieniądze).
Wysłałem info do Allegro w tej sprawie , zablokowali konto Sprzedającemu , minęły 2 tygodnie i ... i nic sie nie zmieniło.
Sprzedający wzywa mnie do przedpłacenia (termin dostawy 2 tygodnie) , ja zgodnie z zaleceniem z Allegro i doświadczeniem odpowiadam że nie wpłacę na konto innej osoby - bo wtedcy Sprzedający (kobieta) nie ma wobec mnie ŻADNYCH PRAWNYCH OBOWIĄZKÓW a ja nie mam pewności że dostanę towar.
I czym to sie kończy ? Sprzedającemu zwracają prowizję (OK) a MNIE UKARALI OSTRZEŻENIEM !#@%!&!
Wg ich własnego regulaminu taka sytuacja jest niedopuszczalna : wpisz w pomocy Allegro : 'Niedozwolone udostępnianie konta' .
Jest jeszcze jedna sprawa : Przedmiot jest NOWY więc wg prawa polskiego jest objęty GWARANCJĄ i RĘKOJMIĄ SPRZEDAWCY .
Gdy płacę innej osobie to jakbym tracił swoje prawa z tytułu RĘKOJMI I GWARANCJI (być może cała sytuacja ma na celu wyeliminowanie odpowiedzialności Sprzedającego z tytułu tych praw.
ALLEGRO musi mi odpowiedzieć na takie pytania :
1. DLACZEGO POPIERAJĄ SPRZEDAŻ NA AUKCJACH PRZEDMIOTÓW NIE NALEŻĄCYCH DO WŁAŚCICIELI KONT ALLEGRO ?
2. CZY ICH PRAWNICY NIE ROZUMIEJĄ ŻE WPŁATA NA KONTO KOGOŚ INNEGO NIŻ WŁAŚCICIEL KONTA ALLEGRO UNIEMOŻLIWIA DOCHODZENIE ROSZCZEŃ WOBEC SPRZEDAJĄCEGO Z TYTUŁU NIEDOSTARCZENIA PRZEDMIOTU , WADLIWOŚCI PRZEDMIOTU , RĘKOJMI I GWARANCJI ?
3. W JAKI SPOSÓB DANE OSOBOWE WŁAŚCICIELA KONTA ALLEGRO SĄ WERYFIKOWANE PRZY REJESTRACJI (tylko adres jest potwierdzany - wysłanie kodu aktywującego) ORAZ PRZY ZMIANIE DANYCH PRZEZ SPRZEDAJĄCEGO (czy również jest wysyłany kod aktywujący na nowy adres ?)?

Czekam aktualnie na odpowiedź i reakcje Allegro i cóż proszę o wasze opinie ...
Pozdro
OcenWszystko
Jeżeli w mailu było wyraźnie napisane aby nie wpłacac pieniędzy na inne dane osobowe,lub dogadywać sie z kimkolwiek oprócz właściciela konta to nie rozumiem o co jest całe zamieszanie. Proponuję poczekać na odpowiedź allegro,ale właśnie za to nie lubie serwisów aukcyjnych,ich organy prawne działają zbyt wolno.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.