Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zerwanie warunków umowy,pytanie
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Zakupy na aukcjach online (Allegro, Ebay, Świstak...)
Pawel25
Witam.zakupiłem pewną rzecz w serwisie aukcyjnym i po wygranej aukcji,pisze ze czekam na numer konta bo chce wpłacić pieniądze i odrazu napisałem ze chce zeby przedmiot został wysłany kurierem,zreszta taka była opcja,wysyłka tylko kurier.
Sprzedawca tylko zapytał sie czy przedmiot zakupiłem i na tym kontakt sie urwał.
Prosiłem o podanie kosztów kuriera,ale zadnej odpowiedzi,dzwoniłem na podany telefon komórkowy a tam odebrał syn,sprzedawcy miał przekazac zeby sie skontaktował ze mną,nie zrobił tego.
Ale usłyszałem od syna sprzedawcy ze telefon został wysłany poczta co mnie ogromnie zdziwiło,napisałem czemu tak jest skoro była opcja tylko kurier,nadal zero reakcji.
Czekałem cały tydzień na odpowiedz i nagle telefon przyszedł pocztą,bałem sie odebrać a pozatym inna była umowa.
Moje pytanie brzmi,czy miałem prawo biorąc to wszystko pod uwage zrezygnować z zakupu?
Piotr
Moim zdaniem możesz co najwyżej oczekiwać zwrotu różnicy kosztów pomiędzy dostawą kurierską i pocztową, natomiast zmiana sposobu dostawy nie ma wpływu na zawartą umowę sprzedaży o ile nie było w niej wyraźnego warunku uzależniającego jej ważność od sposobu dostawy.
deborah83
Ja też myslę, że w tym przypadku tylko różnica kosztów dostawy. A jak sam telefon? Nie okazał się uszkodzony?
OcenWszystko
Ale podstawowa kwestia którą trzeba wyjasnic: odebrałeś telefon czy nie przyjąłeś przesyłki pocztowej?? Bo jeżeli byl sprawny,to możesz domagac się jedynie zwrotu różnicy kosztów. Ale musisz napisac czy przyjąłeś przesyłkę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.