Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Aukcja z licytacją używanego towaru-telefon
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Zakupy na aukcjach online (Allegro, Ebay, Świstak...)
Klient100
Witam Społeczność

Jestem nowym użytkownikiem i z góry dziękuję za pomoc

Sprawa wygląda następująco:

Kilka dni temu otrzymałam paczkę zawierająca używany telefon nabyty podczas aukcji z licytacją od osoby prywatnej (Allegro). Otrzymana paczka zawierała wszystkie elementy, które zostały przedstawione na aukcji i do tego nie mam zastrzeżeń. Po kilku dniach użytkowania telefonu zauważyłam liczne wady, które uniemożliwiają jego normalne i bezstresowe użytkowanie: rozmówcy narzekają, że mnie nie słychać, często muszę powtarzać zdania, głos w słuchawce dochodzi jakby ze studni, ekran dotykowy często nie reaguje itp.

Telefon sprzedany bez papierów i gwarancji- w opisie aukcji nie było o tym wzmianki. Mailowo Sprzedający potwierdził, że tel. pochodzi z legalnego źródła i był użytkowany przez 2 miesiące.

Poinformowałam Sprzedającego o zaobserwowanych anomaliach i zwróciłam się z prośba o zwrot pieniędzy. Sprzedawca odmówił- twierdząc, że telefon jest sprawny i bez wad.

Na co mogę liczyć w takiej sytuacji? czy przysługuje mi prawo do zwrócenia przedmiotu w ciągu 10 dni? Czy mogę powołać się na niezgodność towaru z umową?

Dziękuję bardzo
czarnasuka
wedlug mnie oczywiscie, ze tak!!!
smialo pisz do Allegro i opisz cala sytuacje, Allegro chetnie zajmuje sie oszustami i eliminuje nieuczciwych uzytkowinikow smile.gif
polecam zebys szybko napisala do nich i najlepiej podala link do tej aukcji co kupilas na niej

pozdro
lg
OcenWszystko
Oczywiscie masz prawo zwrócic telefon w przeciagu 10 dni od chwili zakupu. A swoja droga to naucz sie aby kupować telefon tylko z papierami oraz gwarancją.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.