Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sprzedałem mp3, a prawa kupującego
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Zakupy na aukcjach online (Allegro, Ebay, Świstak...)
michmichih
Witam

Miesiąc temu sprzedałem używany w opcji "Kup Teraz" swój odtwarzacz mp3, po dwóch tygodniach dostałem komentarz pozytywny potwierdzający, że wszystko jest w porządku. Wczoraj dostałem informację od kupującego, stwierdzająca że odtwarzacz od samego początku był popsuty a teraz wcale nie działa. Wydaje mi się, że kupujący chce mnie nabrać, jak coś było nie tak to by od razu napisałem a nie po miesiącu. Mam pewność, że odtwarzacz był sprawny, ponieważ sam go używałem. Miał ktoś podobny przypadek, jakie prawa w tym wypadku ma kupujący. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
Michał
OcenWszystko
Najlepiej byłoby dogadać sie z kupującym,niewykluczone że sam uszkodził odtwarzacz. Jednak nie ma teraz podstaw do składania reklamacji,ponieważ nie dawałeś żądnej gwarancji na odtwarzacz a po drugie minał już określony czas od dokonania zakupu.
Wbekier
Myślę, że nie ma tu dużo do myślenia, czas już upłynął dla Kupującego, a uszkodzenie mogło być wywołane z jego winy
patzar
Czy sprawa jakoś dalej się rozwinęła? Z doświadczenia wiem, że ALlegro czasem "za bardzo" chroni Kupujących. Niemniej jednak sądzę, że Kupujący chciał Cię jakoś naciągnąć - no bo po miesiącu? Wszelkie terminy są przekroczone, jesteś bezpiecznym moim zdaniem. Tymbardziej że masz komentarz pozytywny, co Ci może więcej zrobić?
chesik
Ewidentnie wałek. Powiedz kolesiowi, żeby nie próbował Cię naciągać i dalej się nie pogrążał.
lajla27
Też tak mi się wydaje, zdarza się niestety ;/
LatajacePaczki_pl
To prawda, zbyt dużo czasu upłynęło od momentu kupna mp3 aby teraz mógł od Ciebie wymagać zwrotu pieniędzy, być może uszkodzenia nastąpiły z jego winy, więc akurat tym zupełnie bym się nie przejmował.
Marcin123
Jestes osobą prywatną tak więc gwarancji brak. Po drugie po miesiącu.. sam możesz ocenić że koles sprzęt mógł uszkodzić sprzęt.
piurus
a co jesli sprzedajacy zniknal z sieci to juz przepadlo !
kamilo441
bardzo źle to wyszło
pepoles
mało masz praw ...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.