Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Znaczenie marki podczas zakupów online
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Zakupy na aukcjach online (Allegro, Ebay, Świstak...)
badanie
Witam.
Zwracam się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej znaczenia marki w podejmowaniu decyzji zakupowych za pośrednictwem Internetu. Kwestionariusz jest anonimowy, a informacje uzyskane tą drogą zostaną wykorzystane do celów naukowych. Wypełnienie ankiety zajmuje ok.2 minut.
Z góry dziękujemy za udzieloną pomoc!
Link do ankiety: http://www.ebadania.pl/740b1ab666e11306

OcenWszystko
3 taki sam wątek,ankieta juz dawno wypełniona. Zaglądaj czasem na forum a dowiesz się wiecej:)
SzybkaPaka_pl
Właśnie, już była taka ankieta. Więc wątek się powtarza wink.gif Czasem trzeba umieć szukać! smile.gif
Tani-Kurier_pl
Marka ma olbrzymie znazcenie i w zasadzie chyba nigdy nie kupujemy czegoś od przypadkowego producenta,tylko zawsze liczy się dla nas marka,firma oraz cena. Ważne jest takze to gdzie kupujemy,w jakim sklepie internetowym.
lucjusz
Marka jest bardzo ważna podczas podejmowania decyzji, ale nie kieruje się nią bezmyślnie.
Zacząłem przede wszystkim zwracać uwagę, na jakość i wykonanie produktu a z tym różnie bywa i czasami marka, z jakością nie wiele ma wspólnego.
marta75
Ja kupuje tylko oryginalne rzeczy, szczególnie buty. Niby płaci się te 100-150zł więcej ale pewność, że wytrzymają takie rzeczy jest wręcz 100%
7pit_er
[quote name='marta75' date='26.09.2013, 12:15' post='6349']
Ja kupuje tylko oryginalne rzeczy, szczególnie buty. Niby płaci się te 100-150zł więcej ale pewność, że wytrzymają takie rzeczy jest wręcz 100%
[/quote]
no są takie rzeczy, które trzeba kupować oryginalne, jeśli chcemy w tym dłużej pochodzić np. buty
bronka
wszystko zalezy od tego czy sami przykładamy do tego wage
Bartosz Nowak
Zależy od kategorii produktu. Faktycznie, w przypadku kupna butów warto zwrócić uwagę na markę. Już kilka razy chciałem zaoszczędzić, szczególnie na butach dziecięcych. Kończyło się to zazwyczaj koniecznością dokupienia drugiej pary po 2 miesiącach, podczas gdy buty firmowe długo i wiele wytrzymują - nawet pranie w pralce im nie straszne wink.gif
werwa
Tylko ze online można łatwo trafić na podróbkę
Tani-Kurier_pl
Myślę że w sporej części sugerujemy się właśnie marką,firma danego przedmiotu jaki chcemy kupić,wiem to sma po sobie:) fakt,że łatwo trafić na podóbkę,ale jeżeli wybeizremy uczciwy sklep który wystawia paragon i udziela gwarancji- raczej nie ma sie czego obawiać,.
Pi_Uch
Dla mnie liczy się jakość, nie marka. To, że marka jest znana nie oznacza jeszcze, że "wpiszę" w moje wymagania. Zawsze zanim włożę produkt do e - koszyku (nawet jeśli sprzedawca proponuje mi bardzo atrakcyjną cenę) przyglądam się parametrom (a nawet dopytuje o nie sprzedawcę).
BiuroMaszyny_pl
A marka ma moim zdaniem duże znaczenie,ponieważ często wyznacza jakość i nie powiem,bo sam także sugeruje się firmą podczas zakupu. Może to też kwestia przyzwyczajenia do pewnych spraw.
pawelek3D
Dokładnie, mam tak samo. Od kilku lat wolę kupiować firmowe ubrania bo są lepszej jakości i gatunku. Wytrzymają na lata albo spełniają swoją funkcję. Choć przyznam się szerze, że i na takich się parę razy przejechałem. Co zrobisz...

[quote name='BiuroMaszyny_pl' date='13.11.2013, 18:58' post='6913']
A marka ma moim zdaniem duże znaczenie,ponieważ często wyznacza jakość i nie powiem,bo sam także sugeruje się firmą podczas zakupu. Może to też kwestia przyzwyczajenia do pewnych spraw.
[/quote]
BiuroMaszyny_pl
Takie przypadki mogą zdarzyć się wszedzie,ale są to pojedyncze ubrania,moze wadliwe. Z reguły nie ma problemu i ich jakość jest wysoka,nutrzyma się przez kilka sezonów.



Pozdrawiam BiuroMaszyny.pl
ptak12
Siłą rzeczy patrzę na markę. Lubie Wranglera. Zawsze wszystkie zakupy przez internet wiążą się z pewnym ryzykiem, wszystko trzeba wcześniej dokładnie sprawdzić i dopiero zamówić. Przezorny zawsze ubezpieczony wink.gif
zakupowiczek
Prawdę mówiąc kupując przez internet zwracam większą uwagę na markę niż w rzeczywistych sklepach. Jest to spowodowane tym, że w prawdziwym sklepie moge dotknąć produktu isamemu ocenić jego jakość, wtedy marka nie jest taka ważna. Natomiast kupując przez internet marka staje się gwarantem jakości której osobiście nie mogę sprawdzić przed zakupem.
zorrros
dla mnie zawsze jest ważna ale też wygląd i czy mi się podoba dana rzecz
Dezer
wszystko jest ważne wink.gif
helkulesik
zawsze zwracam na to uwagę
Marek45
oczywiście, że marka to podstawa przy jakichkolwiek zakupach, chociaż ostatnio pojawia się coraz więcej firm, które pomimo tego, że nie są jeszcze popularne na rynku, oferują wysokiej jakości produkty, plusem w tym temacie jest coraz lepszy kontakt ze sprzedawcami online, zawsze można dopytać o detale i poprosić o dodatkowe i bardziej szczegółowe zdjęcia

PanPaczka_eu
To już kwestia zaufania do danego sklepu,czasem warto zdecydować się na coś nowego,świeżego i cieszyć się równie dobrą jakością za mniejsze pieniądze. Pamiętajmy też o szybkiej i bezpiecznej przesyłce,akurat pod tym względem możecie na nas liczyćsmile.gif
Untiney
Dokładnie, oczywiście trzeba zaufać sprzedawcy wink.gif
Przesylanie_pl
Zaufanie też jest podstawą dobrych,udanych zakupów w sklepach internetowych,a teraz zimą możemy znaleźć wiele fajnych,ciekawych promocji na wybrane artykuły. Jestem wielkim zwolennikiem zakupów online:)
zarejtowski
Kupując online zwracam uwagę na markę, gdyż w ten sposób mam pewność jakości towaru. Kupowałem na Allegro.pl i jestem zadowolony. Szkoda, że ta ankieta już nie działa.
Speedpack.com.pl
Marka nie jest wyznacznikiem czystej jakości towaru,chociaż powinna,podobnie jak cena. Często kupując coś idziemy w daną markę co jest błędem i potem jesteśmy rozczarowani. Zwracajmy uwagę na jakość i solidność,to moim zdaniem podstawa.
kommentator
Każdy w jakiś sposób zwraca uwagę na markę, ale na szczęście nie każdy wierzy w stereotypy i utarte, bezpodstawne opinie. Na szczęście powoli się to zmienia i Polacy coraz częściej dokonują rozsądnych zakupów.
koper13
Myślę że teraz nie ma sensu patrzeć na markę. I tak wszystko płynie do nas z Chin. Producent np. czajnika firmy xxx za 30zł i czajnika yyy za 150zł prawdopodobnie jest taki sam, tylko naklejka zmieniona. A ludzie niestety nadal dają się nabierać. Na szczęście aliexpress i banggood są coraz popularniejsze smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.