Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: reklamacja po 2 latach
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Zakupy na aukcjach online (Allegro, Ebay, Świstak...)
marmar014
Witam,

Bardzo proszę o radę w sprawie reklamacji towaru. 22 grudnia 2010 odebrałem komputer zwrócony przez kupującego , który został przez niego zakupiony w styczniu 2008 w moim sklepie internetowym. W pudełku, które otrzymałem oprócz komputera nie było żadnej faktury czy też pisma z reklamacją. Skontaktowałem się z kupującym by wyjaśnić powód zwrotu na co odpowiedział, że producent odmówił naprawy sprzętu dlatego też wysyła do mnie bo mam prawo w ciągu 2lat od zakupu naprawić mu ten komputer. za ~2tygodnie upływa 2 lata od zakupu, czy mogę odmówić reklamacji z powodu braku faktury za towar i pisemnej informacji dlaczego towar został odesłany? Ile mam czasu na rozpatrzenie reklamacji?


Z góry dziękuję za odpowiedz
Pozdrawiam
TwojaPaczuszka
A czy masz to określone w regulaminie? Z reguły czas na rozpatrzenie reklamacji to tydzień. Kupujący musi dać jakiś dowód zakupu w Twoim sklepie,paragon lub fakture.
DominikFurtel
Jak kolega zkłada reklamację to musi mieć dokument gwarancyjny jeżeli go nie ma to nie musisz naprawaić. smile.gif

BiuroMaszyny_pl
Zgadzam się z Przedmówcami,jeśli tylko jest dowód zakupu,czyli paragon lub faktura to można próbować. bez tego ciezko bedzie cokolwiek wywalczyć bo jak udowodnisz ze to zostało kupione akurat w tym sklepie? Nie ma szansy.



Pozdrawiam BiuroMaszyny.pl
przemek20
warto spróbować smile.gif
Kiero
wydaje mi się że to trochę za długo
kapustor
haha odpowiedzi po 4 latach. Po tym czasie to już na pewno wyblakł koledze wyżej ten paragon wink.gif
tomasz.kwiecien2
hehe dokładnie smile.gif
Stasio
nierealny, możesz zapomnieć, ciebie nikt nie będzie słuchać poważna
wiki69
Zdecydowanie zapomnij, szkoda twojego czasu cennego.
Kupiec
jeśli w gwarancji pisze żę masz 2 lata to tak
Majen
wszystko powinno być opisane w regulaminie danego sklepu
helkulesik
a jak nie było regulaminu?
katbat2
Miałem podobnie...
Przesylanie_pl
2 lata gwarancji- jak najbardziej,ale też z drugiej strony musisz mieć jakiś dówód zakupu,paragon,fakturę. Wtedy może zostać rozpatrzona,odsyłasz towar do sklepu,a oni już dalej na gwarancję serwisową do producenta.
frytuk
to zależy co psize na zakupionym produkcie = na każdym masz napisane ile lat gwarancji i tyle lat możesz się odwoływać do sprzedawcy
Przesylanie_pl
Nie tyle do sprzedawcy ile do producenta,ponieważ w wielu przypadkach będzie to gwarancja serwisowa,a nie taka która udziela sprzedawca,to zasadnicza różnica:)
Wbekier
Potrzebny będzie dokument gwarancyjny, wówczas Kupujący ma prawo do naprawy czy też reklamacji
chesik
Po 2 latach to już ogólnie trochę późno na reklamacje.
maniu1981
witam,

nie jestem prawnikiem, ale jeśli nie ma dowodu zakupu, to jak może reklamować??z tego co się orientuję musi być jakiś dokument potwierdzający zakup.
zosia28
Moim zdaniem ciężko będzie po takim czasie - małe szanse.
fatapek
To jest nierealne. Przede wszystkim po 2 latach ciężko coś zareklamować.
LatajacePaczki_pl
Zależy jaka to rzecz oraz czy jest na gwarancji producenta, bo jeżeli tak to musisz udać się bezpośrednio do jego serwisu, nie do sklepu w którym dokonano zakupu. O jaki przedmiot dokładnie chodzi? Podaj szczegóły.
mFaktor.pl
Prawda jest taka, że bez jakiegokolwiek dowodu zakupu nie ma nawet co próbować skorzystać z gwarancji. Obecnie nie tylko paragon jest takim dowodem, zatem i tak kupujący może w dużo prostszy sposób udowodnić, że towar obejmuje gwarancja np. poprzez potwierdzenie zawarcia umowy sprzedaży na e-mailu.
pomaranczyk
Podstawą uznania reklamacji jest okazanie oryginału paragonu. Nie ma innej opcji.
emil564
według mnie takie reklamacje nie działają
Anulkaw120
Myślę, że warto spróbować jednak nie gwarantuję sukcesu. Tego typu rzeczy mimo określonej reklamacji cały czas są używane przez co może być tłumaczone odmówienie reklamacji.
Maryla910
Reklamacje po takim czasie nie udadzą się. Maksymalny czas to 2 lata
Apaczka_pl
Z tego co pisze autor to nie posiada nawet paragonu, czy dowodu zakupu więc o jakiejkolwiek gwarancji można tutaj zapomnieć, tym bardziej biorąc pod uwagę to ile czasu upłynęło, sama gwarancja obejmuje rzecz prawdopodobnie przez okres 2 lat.
tomek344
za duży to okres jest
pakistana
chyba zaden sklep takiej reklamacji nie uzna !
Sojkin4live
Też miałem taki problem kiedyś.
rakutan
po 2 latach to juz trochu za pozno !
Marlennkka34
Jeśli tylko było to w umowie można się ubiegać. Z reguły jednak wiem, że jest to ciężkie do udowodnienia.
FarCry5Polska
Reklamacja na bank nie przejdzie biggrin.gif
arton
moim zdaniem to sciema !
Komar11
Też mi się tak wydawało, ale teraz już mają wszystko w systemie. Nie zawsze trzeba miec paragon, zalezy od sklepu. Ale najlepiej pójść i się zapytać albo wysłać maila, bo każdy sklep inaczej traktuje tę sprawę no i zalezy od tego czego dotyczy reklamacja.
GabrielRedaktor
Reklamacja może być uwzględniania jeśli jest okres gwarancyjny.
tomkowa909
Po 2 latach reklamacja nie możliwa raczej.

michalnowakowski
Szczerze mówiąc to uważam, że marne szanse
Modest22
Jeśli nie wiecie jaka firma ma montaż komunikacji dachowej to polecam wejść sobie na http://www.traffic-blachy.pl/uslugi/ i zapoznać się z usługami tej firmy. Myśle, że nie jedna osoba postanowi z tego skorzystać.
Lucjet32
Kwestia ile w karcie gwarancyjnej wynosi czas zwrotu. Jeśli krócej niż 2 lata to ciężko będzie coś tutaj wywalczyć.

Sylwia3330
To już trochę późno...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.