Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ZWROT TOWARU Z ZAKUPU Z ALLEGRO
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Prawa konsumenta
aparat
[quote name='zbysiula' date='13.02.2011, 22:02' post='5158']
Godnie z prawem sprzedawca sprzedający towary na odległość nie może odmówić przyjęcia zwrotu ( odstapienia od umowy) jesli towar jest w stanie niezmienionym i nie nosi sladów używania.
[/quote]

Witam, mam pytanie: zakupiłem aparat fotograficzny na aukcji Allegro od osoby prywatnej. Sam jestem także osobą prywatną. Zauważyłem niepokojące objawy w aparacie, o czym sprzedawca nie poinformował.
Jak liczyć czas 10-ciu dni na zwrot towaru?...od kupna (kliknięcia) na Allego, czy otrzymania towaru od kuriera?

Gdzieś wyczytałem,że sprzedający który jest osobą prywatną nie ma obowiązku przyjęcia towaru, i ta gwarancja 10-cio dniowa go nie obowiązuje.
Nadmienię, że sprzedawca na aukcji nie informował o możliwości zwrotu w terminie 10-ciu dni.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
SzybkaPaka_pl
Jakie to dokładnie objawy aparatu,które Cię niepokoją? Podaj szczegóły. Zazwyczaj to sklep interentowy handlujący na allegro ma regulamin,w którym jet mowa o możliwości zwrotu. Inaczej ma się sprawa z osobą prywatną. Czy aparat jest uszkodzony? Liczy się oczywiście moment doręczenia przesyłki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.