Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kupowanie telefonu na alegro?
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Prawa konsumenta
SzybkaPaka_pl
Czy ktoś z was kupował na alegro telefony? Jakie macie z tym doświadczenia pozytywne czy raczej negatywne, bo ja raczej negatywne, zakupiłam raz telefon i przyszedł nie kompletny jak odesłałam po część, to ani pieniędzy ani telefonu sad.gif.
SzybkaPaka_pl
Kupowanie telefonu na allegro to niezbytdobry pomysł, chyba, że mamy do czynienia z jakimś wiarygodnym sprzedawcą, z dużą ilością komentarzy pozytywnych oczywiście wink.gif Pozdro!
stasieksky
ja akurat nie mogę powiedzieć złego słowa na telefony, które kupiłem na allegro. Wszystkie spełniały swoje opisy. niestety zanim cokolwiek kupię na allegro to spędzam tam kilka dni czytając i przeglądając opinie o poszczególnych sprzedawcach. wink.gif
sebaglik79
Wszystko zależy jak trafisz, możesz bez problemu kupić dobry sprzęt a może Ci się trafić wadliwy o którym nawet sprzedawca nie wiedział! Ja dostając HTC Desire S w salonie u operatora dostałem telefon z uszkodzonym ekranem, na dzień dobry do serwisu poszedł.
hhdai
Trzeba uważać jako dowód zakupu wydaje sprzedawca, bo faktury-marże nie są honorowane przez niektórych producentów
Pi_Uch
Nigdy nie kupowałem telefonu za pośrednictwem Allegro, ale patrząc na ceny "tu" i w salonach, to na pewno warto bliżej przyjrzeć się ofercie (nie skupiając się wyłącznie na cenie).
mickey43
Kupowałem i mam tylko wrażenia pozytywne. Czy to były telefony nowe czy też używane, zawsze wszystko było okej.
Wiktorkred
Dlatego ja jak kupuję to staram się spełnić wszystkie te warunki:
- dzwonię do gościa i rozmawiam z nim. Jeśli nie odbiera, to nie licz że później odbierze.
- staram się wyszukiwać osoby do 200 km, żeby w razie czego można było się pofatygować.
- nie kupuję od kogoś, kto ma mniej niż 20 komentarzy i konto młodsze niż 6 miesięcy.
- o ile to możliwe, płacę przy odbiorze (10 zł drożej, ale jest pewniak).
Kreny
Telefonów na Allegro jest naprawdę mnóstwo i można znaleźć taki sklep lub sprzedawcę, który jest niedaleko od nas i pojechać tam osobiście. Wtedy nie ma za bardzo problemów.
Kurakin
To już chyba nie te czasy, że wysyłają kamienie zamiast telefonu. Ale niestety 100% pewności nigdy nie ma. Nawet jak ktoś ma 1000 pozytywów, to może czekać na jeden moment i w ciągu tygodnia sprzedać ze 100 telefonów, wysłać ziemniaki, zgarnąć pieniądze i sie ulotnić.
Adrian_Pilch
Kiedyś miałem problem z zakupem telefonu na Allegro. Okazało się, że sprzedawca w ogóle nie wysyłał towaru. Po interwencji Policji, dostałem zwrot pieniędzy w ciągu miesiąca (od sprzedającego).
Polecam dokładne sprawdzenie sprzedającego. Najlepiej spojrzeć na staż, jeśli istnieje dłużej niż rok, to można spodziewać się bezpiecznych zakupów.
quartier
Ja mam bardzo złe doświadczenie. Kupiłam na Allegro telefon ze SKLEPU i okazał się kradziony
Piotrek
Kupiłem na allegro dwa telefonu, jeden nówka oryginalnie zapakoway itp drugi uzywany ale w stanie bardzo dobrym, na szczęście wszystko przebiegło bezproblemowo, ale zawsze sprawdzam sprzedających, nie kupuje u typów z małą ilością komentarzy , najlepiej wybrać firmę lub sklep
via
JA kupowałem i bez problemu wszystko się odbyło. Tak w zasadzie to nie ma się czego obawiać.
ciecierzyca
Zależy, czy chodzi o nowy telefon - pełne wyposażenie, oryginalne pudełko itd, czy po prostu kupujesz używany bez gwarancji, że wytrzyma transport i na drugi dzień się nie rozwali.
robert87
Kupowałem parę ładnych lat temu:) Przez zakupem jednak radzę sprawdzić komentarze wystawione w ostatnim czasie..
markopolos
Ja kupowałem kilka razy, nie zawiodłem się narazie.
BiuroMaszyny_pl
A ja wręcz odwrotnie,nigdy się nie zawiodłem chociaż tutaj w głównej mierze wszystko zależy od tego w jakim sklepie lub u jakiego sprzedawcy robimy zakupy. Polecam te sprawdzone firmy na których na pewno sie nie zawiedziemy.
fitness00
Kupowałem telefon na Allegro już 3 razy i za każdym razem było bezproblemowo. Zawsze był to sprzedawca ze standardem Allegro.
justylka
Przede wszystkim kupować z głową. Jeśli cena super atrakcyjna to należy być bardzo ostrożny. Oczywiście warto przejrzeć komentarze sprzedającego.
Elazka
oj, to prawda. Cena czasami dużo nam mówi. Czasami nie warto się tak połakomić
lamironi
Ja również kupowałem na allegro kilka razy telefon, ale używany i za stosunkowo niską cenę. Jeden z tych telefonów działał przez około 3 tygodni. Jedyne to, że były to stosunkowo tanie zakupy.
ognkowamama
Ja nie kupowałam nigd przez allegro ale kolega tak i dostał przesyłkę wypchaną jakimiś śmieciami. Paczka była tak oklejona że sprzedawca twierdził że to na poczcie ktoś ukradł.. Nie dało mu się niczego udowodnic.
zakupowiczek
Z kupowaniem telefonów na allegro jest jak z kupowaniem wszystkiego innego na allegro, trzeba uważać smile.gif Jeśli jednak pożadnie sprawdziłeś sprzedawcę, jego historię sprzedaży i komentarze do tych sprzedaży to najprawdopodobniej wszystko będzie ok. A nawet jeśli nie to masz dużo większą szanse, że sprzedawcy będzie zależało na dobrym dla Ciebie załatwieniu sprawy.
doomcoffeeh
e tam kupujesz od gościa co ma tysiące komentarzy to masz pewność że dostaniesz to co zamówisz:)
______________________
[url=http://www.odczapy.pl/]odczapy koszulka[/url]
Przesylanie_pl
Z jednej strony tak,natomiast z drugiej juz sama cena jest wyznacznikiem tego czy telefon jest oryginalny. Zwracaj uwagę na czas przesyłki,jeżeli jest powyzej 14 dni ,to są to bardzo dobre podróbki sprowadzane z Hong Kongu,na pierwszy rzut oka nie do odrożnienia od opryginału,np tak jestw przypadku smartfonów Samsung.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.