Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z kupującym
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Zakupy na aukcjach online (Allegro, Ebay, Świstak...)
adam_kowalek
Witam,
Sprzedałem xboxa 360, wysłałem go Klientowi jednak okazało się, że po dotarciu paczki do niego i włączeniu konsola nie działa 1 przycisk w padzie. W momencie wysyłania paczki wszystko było OK, xbox jest używany. Kupujący żąda pieniędzy z powrotem. Jak w świetle prawa powinienem postąpić?
Piotrek
towar uzywany chyba nie mozna zwrócić, ale pewien nie jestem
malinówekkredyty
tez mi się własnie wydaje, ze skoro używany to nie mozna zwrócić, chyba, ze inaczej się dogadasz z poprzednim właścicielem
MajewskaBank
Tak naprawdę ciężko to udowodnić. Może być tak, że kupujący założy sprawę.
epozyczka
skoro towar uległ uszkodzeniu mozna zlozyc reklamacje na przewoźnika - kueriera
marinko12
Ale to też trzeb by było udowodnić, a to może być trudne.
BiuroMaszyny_pl
To będzie bardzo trudne,dlatego też odradzam kupować używane rzeczy a w szczególności elektronik. Generalnie to kwestia naprawy tego pada i koszty nie będą wysokei lub kupno nowego. Konsola jets przecież o wiele bardziej wartościowa i ważne ze to wlaśnie ona działa.
Iwoniks
To mega trudna sprawa. Naprawdę może być ciężko.
Chad
[quote name='Iwoniks' date='12.11.2014, 12:00' post='9601']
To mega trudna sprawa. Naprawdę może być ciężko.
[/quote]
Co za problem, niech sobie naprawi pada a ty albo oddaj za naprawę albo daj znać, że przed wysyłką było w porządku.
mwoleyko
[quote name='Chad' date='17.01.2015, 2:59' post='9865']
[quote name='Iwoniks' date='12.11.2014, 12:00' post='9601']
To mega trudna sprawa. Naprawdę może być ciężko.
[/quote]
Co za problem, niech sobie naprawi pada a ty albo oddaj za naprawę albo daj znać, że przed wysyłką było w porządku.
[/quote]

Również się z tym zgadzam, jeśli konsola działa, to co za problem?
kari
Trzeba się jakoś dogadać, ale może być tak, że to właśnie użytkownik zepsuł, więc nie powinien żądać pieniędzy.
agnik
jeden przycisk to nic złego można dogadać się o zwrot kilku złotych za to i tyle
PanPaczka_eu
Przede wszystkim podswtaowwe pytanie: czy dawałeś gwarancję kupującemu na ten używany sprzęt czy też nie? Bo jeżeli nie,to zamawiał go na własną odpowiedzialność i wiedział,że nie jest to nowy sprzęt.
Ztamara
podejrzewam że to wina transportu, zażalenie należy napisać do tranzytu
edek442
i jak to się zakończyło
poterka
Zepsuł mu się pad, a chce zwrotu kasy za cały sprzęt? Coś mi tu śmierdzi:P
MarekGTI
Prowadząc działalność gospodarczą na pewno musiałbyś oddać pieniądze. Jeżeli sprzedawałeś to prywatnie to zdaje się nie ponosisz odpowiedzialności. Inna sprawa, że ja bym uderzył do przewoźnika.
RobertG85
Otóż, prywatnych sprzedawców też obowiązuje prawo odstąpienia od umowy.
stefan223
ale co to są za problemy
Apaczka_pl
Jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny to koniecznie napisz jak ostatecznie zakończyła się ta sprawa i czy wyjaśniłeś wszystko z kupującym. Zawsze w takich sytuacjach warto dopłacić kilka zł, a ubezpieczyć przesyłkę i wtedy możesz liczyć na odszkodowanie ze strony przewoźnika za zniszczoną czy uszkodzoną przesyłkę.
pomaranczyk
Przedmiotu używanego nie można zwrócić. Chyba, że tak się porozumieliście.
juro342
a takie problemy są częste
Apaczka_pl
W sumie ot też racja, wiele zależy od tego jak się porozumieliście w tej kwestii, aczkolwiek sprzedający miał obowiązek poinformować Cię o tym że pad nie działa i jeżeli tego nie zrobił to najpierw musisz się z nim porozumieć w tej kwestii, w dalszym ciągu czekamy na Twoją odpowiedź.
Adam443
Zgodnie z prawem kupujący może założyć sprawę w sądzie i sąd sprawdzi czy w trakcie przewożenia przesyłki doszło do jakiegoś uszkodzenia

RobertoGreen
Zgłosić się do władz allegor. Oni wiedzą co trzeba będzie robić.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.