Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: zwrot towaru
Forum użytkowników serwisu Sklepy24.pl > Forum konsumentów > Zakupy na aukcjach online (Allegro, Ebay, Świstak...)
Anonymous
Witam
Mam pytanie dotyczące zwrotu towaru. Tydzien temu wystawiłem na aukcji Allegro sprawną płyte główną. Transakcja przbiegła bez zakłóceń. Płyta przesłana została priorytetem (ubezpieczona). Po 5 dniach wystawiono mi pozytywny komentarz (godz ok. 12) a już o godz. 15 odebrałem maila, że płyta jest nie sprawna wraz z informacją o jej odesłaniu na mój adres (kupujący napisał że u niego nie działa i jej nie chce nawet wtedy gdyby okazała się sprawna).
Proszę o pomoc, nie wiem co mam zrobić? Ja wiem, że sprzedałem dobrą część, ale niestety nie moge udowodnić że kupujący ją uszkodził (jak mi odeśle to dopiero sprawdzę).
Anonymous
QUOTE(mojer)
Witam
Mam pytanie dotyczące zwrotu towaru. Tydzien temu wystawiłem na aukcji Allegro sprawną płyte główną. Transakcja przbiegła bez zakłóceń. Płyta przesłana została priorytetem (ubezpieczona). Po 5 dniach wystawiono mi pozytywny komentarz (godz ok. 12) a już o godz. 15 odebrałem maila, że płyta jest nie sprawna wraz z informacją  o jej odesłaniu na mój adres (kupujący napisał że u niego nie działa i jej nie chce nawet wtedy gdyby okazała się sprawna).  
Proszę o pomoc, nie wiem co mam zrobić? Ja wiem, że sprzedałem dobrą część, ale niestety nie moge udowodnić że kupujący ją uszkodził (jak mi odeśle to dopiero sprawdzę).


Towaru kupione na aukcjach nie podlegają zwrotowi.
Anonymous
QUOTE(tom)
Towaru kupione na aukcjach nie podlegają zwrotowi.


AFAIK to nie tyle zakupione na aukcjach co w drodze licytacji - a to wbrew pozorom całkiem spora różnica. Można bowiem kupić na aukcji towar korzystająć z np. opcji "Kup teraz", co oczywiscie nie jest zakupem w drodze licytacji - obowiązują więc wtedy przepisy dot. możliwosci zwrotu w ciągu 10 dni (o ile przedmiot aukcji nie "podpada" pod inne wyjątki ustawowe - jak przy każdej transakcji online). Polecam zerknąć samemu tekst ustawy - dostępny np. http://www.federacja-konsumentow.org.pl/pa...age.php?page=19 .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.