Sklepy internetowe   |   Poradnik dla kupujących online   |   Forum konsumenckie

Zapraszamy do zabrania głosu na forum dyskusyjnym dla konsumentów!

IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Zwrot, choć nie z mojej winy
siwy24
post 6.12.2012, 17:52
Post #1


Newbie
*

Grupa: Members
Postów: 1
Dołączył: 6-12 12
Nr użytkownika: 4,565



Witam,
jestem nową osobą na forum i szukam porady prawnej.
Tak, szukałem wcześniej, ale nie znalazłem niestety jeszcze odpowiednich kruczków, a prawa e-konsumenta mówią jasno: jestem na straconej pozycji.
Kupiłem stojak gitarowy z aukcji. Ona jednak nie była dokładnie opisana, właściwie nic tam nie było napisane. Stojak przyszedł, okazało się, że nie może zostać użyty na gitarze, bo ta ma pokryty nitrolakier, a tam jest zawieszka, że nie zaleca się do nitrolakieru.
Dobrze, chcę nadać zwrot. Ale dlaczego ja mam pokryć opłaty wysyłki, kiedy zupełnie nie zawiniłem? Czemu ja mam być stratny? Przecież oczywiste jest, że gdyby to ujęte w aukcji było, statywu bym nie kupił. Tak to muszę nadawać zwrot i jeszcze tracić pieniądze na przesyłkę, a sądzę, że to w gestii sprzedającego powinna być odpowiedzialność za niedokładne informacje o produkcie - więc on powinien pokrywać. Przynajmniej tak to postrzegam. Czy jest na to jakiś kruczek?
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tani-Kurier_pl
post 21.02.2013, 13:43
Post #2


Advanced Member
***

Grupa: Members
Postów: 63
Dołączył: 9-12 12
Nr użytkownika: 4,569



Jeżeli kupowałeś taki stoojak na aukcji interentowej,pwoiedzmy wystawianej pzrez sklep,to proponuję w pierwszej kolejności poczytać regulamin tego sklepu oraz jak ma się sprawa dotycząca zwrotu towaru- możesz bez problemu oddać w przeciągu 10 dni jeżeli nie jest on uszkodzony. Natomiast koszty wysyłki- to powinien określać regulamin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 4:30